Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár hétig szedett napi fél...

Pár hétig szedett napi fél szem frontinhoz 0,25 hozzá lehet szokni? Szorongásra kellene szednem s nagyon hányingerem van. Antidepresszáns kéne szedjek, de inkább várnék még vele, mert szedtem, de abba is hagytam.

Figyelt kérdés

Pár hétig szedett napi fél szem frontinhoz 0,25 hozzá lehet szokni?


Szorongásra kellene szednem s nagyon hányingerem van.

Antidepresszáns kéne szedjek,de inkább várnék még vele,mert szedtem,de abba is hagytam.


2012. jan. 9. 10:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Inkább ezt szedném,mint az antidepresszánst!

Hozzá tuok szokni ilyen kis adagba?

2012. jan. 9. 10:38
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem szoksz hozzá.Viszont én is igy jártam,hogy szorongtam,szedtem fél évig a frontint és ugyanugy szorongtam.Aztán irtak fel napi 1 szem cipralexet,és teljesen jól vagyok.Az sem nagy mennyiség,én bánom hogy nem irattam fel hamarabb.
2012. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A 0,25-ös fele nagyjából annyit hat mint egy kockacukor... Hozzászokni ennyihez biztosan nem fogsz. Én sok éve 3x0,25-öt szedtem és pár hét alatt így is simán abba hagytam (szorongás miatt).
2012. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig szedted?

Szerintem maradok a 2-szer fél-nél.

S ha mégse jobb,ha jön a jó idő,akkor visszaveszem az antidepresszánst.

2012. jan. 9. 19:06
 5/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Több mint fél évig szedtem + antidepit is (pánik és szorongás miatt, pszichoterápiával kiegészítve). Az antidepresszánsoknál egyébként csak kezdés után 1-2 hétig vannak kellemetlen mellékhatások, utána elmúlnak. Remélem jobban leszel.
2012. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 _Jessy_ ***** válasza:
A frontin hatóanyaga ugyanaz, mint a xanaxnak, amit szedtem (pánikbetegség). Erről mondta az orvosom, hogy minél hamarabb hagyjam abba a szedését, és csak akkor vegyem be ha kell, mert nem gyógyít meg, csak a tüneteket nyomja el, és hosszú távon memóriazavarokat okoz. Ezért ha az orvosod azt mondta szedj antidepresszánst, akkor tedd azt, vagy ha hányingered van miatta, közöld vele, majd ír fel másat. Én egyszerre kezdtem szedni, kb. 3 hét után nem kellett a xanax, fél év után már egyik sem :) Szóval az antidepresszáns az ami kigyógyít a betegségedből. A hozzásokásról pedig annyit, hogy szerintem nem szoksz így rá, de lehet h. nem is nagyon használ. 0.25 a legkisebb, ezt szokták felírni soványabb nőknek.
2012. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Jelenleg gyógynövényes szert szedek.Ez a harmadik hónap.Van,hogy jobban vagyok pár napig van,hogy nem.

Nem az antidepresszánstól van hányingerem,hanem a szorongástól.Az orvosom azt mondta pár hétig szedhetném a frontint napi fél szemmel.Látja,hogy félek visszavenni az antidepit.

Félek,hogy hozzászokok.Bár ő azt mondja nem lehet hozzászokni.S azok a rossz mellékhatások.....

Jobbnak látom,ha a frontint szedem.

Bízok benne,hogy kb 2 hónap s jön a jóidő,talán elmúlik.

2012. jan. 9. 21:15
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom,hogy azzal teszek jót,ha folyamatosan szedném egy ideig vagy csak hébe-hóba ha már úgy érzem?
2012. jan. 9. 21:23
 9/19 _Jessy_ ***** válasza:
Antidepresszánst folyamatosan kell szedni. És nem leszel függő, de ha hébe-hóba szeded, az nem jó, mert akkor nem hat. Viszont, ha elkezded a kúrát, akkor nem szabad abbahagyni csak úgy a szedését, mert azzal több kárt okozol, mint hasznot. Szóval azt tudom tanácsolni, hogy ne félj az antidepi-től, ezek általában használni szoktak, és ami fontosabb, hogy meg is gyógyít.
2012. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
3 hónap alatt szedtem be 2 dobozzal az antidepis gyógyszert.Abbahagytam,mint írtam,mert nagyon fülzúgást kaptam,ami a mai napig se múlt el s még visszajött az anyatejem is,amit féléve elapasztottak.De most 3 hónapja nem szedem s ugyanúgy visszajött a bajom.Most a Neuroptimot szedem.
2012. jan. 9. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!