Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Évek óta erős fájdalomcsillapí...

Évek óta erős fájdalomcsillapítókat szedek (menszes, fogfájás. ) van hogy napi 7 szem amikor megvan vagy 1-2 hétig folyamatosan fáj a fogam, gyógyszer nélkül nem birom!?

Figyelt kérdés
volt aki azt mondta gyógyszerfüggő vagyok, de mit csináljak ha ennyire fáj, FOGORVOSHOZ NEM MEGYEK! EZ FÜGGŐSÉG?
2010. ápr. 17. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a dolog...én is évekig ezt csináltam,szinte az összes vény nélküli fájdalomcsillapítót ismerem és szedtem már,belőlem gazdagodtak meg a gyógyszertárak...:)

Aztán eljutottam arra a szintre,mikor már a fájdalmak hatalmas erővel törtek rám,egy fejfájástól is úgy éreztem megőrülök,és bármit vettem be nem használt.Volt,hogy annyifélét vettem be,hogy már attól lettem rosszul,hánytam,lelassultam.

A kérdésedre a válasz IGEN!Ez függőség!És a mellékhatások nem pitik..májkárosodás,és ezernyi dolog ami kicsinál.Szerintem kérd szakember segítségét,mond el a panaszod a háziorvosnak,ő majd tudja merre indítson!

Én magamtól szoktam le erről a függőségről,de kellett hozzá egy igen rémísztő élmény,ami után rájöttem,hogy eddig és netovább..Azóta csak végszügség esetén kapok be egyetlen szem fájdalomcsillapítót.És tudod mi a fura?Azelött szinte mindennap fájt a fejem,azóta viszont csak ritkán!

Sok sikert a leszokáshoz!

2010. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi 7, az rengeteg! Általában 4 óránként szabad 1 szemet.

Teljesen hozzászoktál.


A fájdalomcsillapítók tartós szedése esetén májkárosodást is kimutattak, vízvisszatartó hatása pedig vérnyomás-emelkedést okozhat. Enyhe gyomornyálkahártya-irritáló hatása tartós szedés esetén vashiányos vérszegénység kialakulásához vezethet.

Terheseknek sem javasolt a szedése.

Arra hajlamos emberen allergiás tünetegyüttest, végső soron sokkot is okozhat.


Tehát teljesen tönkre teszed a szervezeted, ha nem állsz le!

2010. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Évezredeken keresztül a húzás volt az egyetlen ellenszer a fogfájás ellen. Ma pedig bárki elmehet a fogorvoshoz, és mindent megtesznek, amit tudnak. Miért nem akarsz elmenni?
2010. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom MIÉRT NEM MÉSZ EL FOGORVOSHOZ. De ennél rosszabb nem lehet, mint amit most csinálsz.
2010. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként találkoztam már olyan figyelmeztetéssel fájdalomcsillapító tájékoztatójában, hogy tartós szedése esetén a fájdalom krónikussá válhat. Mivel a kommersz fájdalomcsillapítók, amúgy is a legkönnyebben túladagolható, a májt megterhelő gyógyszerek így kockázatos dolog tartósan napi több szemet szedni bármelyikből is.
2010. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"FOGORVOSHOZ NEM MEGYEK".


Hogy függőség-e nem tudom, de hogy hülye vagy az tuti.

2011. nov. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!