Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vignatol 20. 000 NE/ml cseppbő...

Vignatol 20. 000 NE/ml cseppből felnőttnek mennyit kell bevennie?

Figyelt kérdés
D-vitamint szeretnék szedni így télen, de nem tudom lenyelni a kapszulát/tablettát. Ezért vettem ilyent, recept nélkül adták. A leírásban nem igazodom ki, hány cseppet kell naponta szedni, hogy fedezze a napi bevitel 100%-át? Előre is köszönöm a válaszokat, és légyszi ne adjatok olyan tanácsot, hogy nagyon pici, be tudom venni. Maximum a kapszulából tudnám kifolyatni, de az meg gondolom rossz helyen szívódna fel.
2012. jan. 11. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltételezett D-vitamin hiány kockázatának megelőzése: naponta 1-2 csepp Vigantol cseppek (667-1334 NE D3-vitamin) adása javasolt.
2012. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! ezt olvastam én is, de ennek más az NE száma. az én cseppemre 20.000 NE van írva. ezért vagyok összezavarodva, hogy most akkor hogy is szedjem :S
2012. jan. 11. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

20.000 NE/ml, tehát egy milliliterben van 20e nemzeti egységnyi D-vitamin, 1 ml pedig kb. 30 csepp - tehát ahogyan Primabalerina is írta napi 1-2 csepp kell belőle felnőtteknek is.


Egyébként vényköteles lenne a Vigantol (mint minden más D-vitamin tartalmú készítmény), és van más, felnőtteknek szánt készítmény is, ami olcsóbb be lehet venni oldott folyadék formájában (a Fresenius D3 vitaminjából - ami szintén vényköteles és támogatott is - pl. fel kellene oldani fél tablettát egy kanál vízben és úgy bevenni), nagyon sok betegnek van ilyen problémája, hogy nem tudja a gyógyszereket lenyelni, úgyhogy a gyártók igyekszenek alkalmazkodni ezekhez az igényekhez.

2012. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! most találtam egy rágótablettát, azzal próbálkozom.
2012. jan. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!