Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet pontosan lázat...

Hogyan lehet pontosan lázat mérni DIGITÁLIS lázmérővel hónaljban (felnőttnek)?

Figyelt kérdés

Talán hülyén hangzik a kérdés, de rajtam kifogtak a digitális mérők. Van két pici gyerekem, nekik popsiban gyorsan megmérem, és mivel van itthon 4 db, alkalmanként össze is hasonlítottam egyet-egyet, alapvetően pontosak.


Viszont tegnap kellett volna a férjemnek, persze mind mást mutatott.

Ha csak a pittyegésig hagyta bent, akkor pl. 35,6 és hasonló hülyeségeket mutatott, pedig valószínűleg lázas volt. Ha pittyegés után is bent tartotta, akkor már ment fel, de mégis meddig kell bent tartani?


Konkrétan:

- Hogy használjuk hónaljban a digitális mérőt?

- Milyen márka az, ami tuti megbízható?

- Higanyosat ugye már nem lehet kapni, de van valami hasonló elven működő analóg (tudtommal), az pontosabb?


2011. júl. 21. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Én sosem mérek hónaljban,kizárólag szájban.

Digitálisból a Thermoval a legjobb Nekem,már nagyon sok félém volt,a "nagy"márkák mind csődöt mondtak,pedig van nagyon drága lázmérőm is.Vettem már régi,hagyományos lázmérőt is,az egyszerűbb fajtát,azt az alkoholost,de annyira nem szerettem,mert túl halvány volt benne a folyadék,és alig láttam.Nem régen pedig vettem egy (szerintem)tökéletes hagyományos lázmérőt,galliumosat.nem volt olcsó,de ez mindegyiket leveri,amik eddig voltak.Gyors,pontos,jól látható.

2011. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is nagyon ki voltam akadva, vettem már majdnem háromezerért is lázmérőt, és már az első alkalommal rosszul működött. Szó nélkül visszavették a gyógyszertárban, és kérdésemre, hogy melyik a legmegbízhatóbb lázmérő, ezt mondták, hogy ilyet nem tudnak ajánlani.

A higanyos lázmérő volt régen a legjobb, nem is volt drága, de ma sehol nem kapható. Én is kíváncsi lennék, ki milyen lázmérőt vett mostanában, amit megbízhatónak tart. Kisgyerekek lázméréséről van szó, és egyáltalán nem mindegy, mennyit téved a lázmérő.

2011. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

No igen, a lányom 3 éves, próbáltam már neki is hónaljban, de reménytelen. Ahhoz meg már lassan nagy lesz, hogy a fenekébe dugdossam a lázmérőt...


Köszi az eddigi válaszokat, várom a többit is!


Azt a bizonyos galliumosat hol és kb mennyiért lehet venni?

2011. júl. 21. 08:33
 4/13 anonim ***** válasza:
már 3 hónaposnak is hónaljban mértem. Ölbe veszed, tartoda a karját, közben mesélsz, énekelsz neki, simán nyugi van ,akér 10 percig is:)
2011. júl. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Meg kell várni, amíg alaphelyzetbe áll a bekapcsolás után. Utána kell berakni, akkor mér, és utána csipog, ha kész van. Nincs fél perc, a hónalj közepére kell rakni. Nekem mindig pontosan mér. Olcsó, nem márkás.
2011. júl. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Kisvárosban élek,úgy ajánlották ezt a fajta lázmérőt,de nem kaptam egyik gyógyszertárban sem,mert nem tartják,mondván hogy drága,és ennyi pénzt nem ad ki senki egy hagyományos lázmérőért.2200.-Forintért vettem,délelőtt megrendelték Nekem,este zárás előtt már mehettem is érte.Galliumos lázmérő a neve,papírdobozban van,plusz még belül egy műanyagban is.10 perc alatt mér,de azt mondták,hogy 7 perc alatt már tökéletes eredményt ad.Kipróbáltam már sokszor,4 perc alatt is tökéletes.
2011. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

08:37, 08:43


Alapvetően tudom, hogy kéne működtetni. A gondom az, hogy a 4 féle mérő (van közte Braun, Microlife, Beurer, és egy no name), mind mást mérnek. Ha csak csipogásig hagyom bent (ami tényleg hamar megvan), akkor egy egész fokot is téved, és ez azért elég gáz.

Mondom, ha hagyom bent, akkor szépen lassan araszolgat felfelé, amíg valami reálisat nem mutat, de mégis meddig kéne? Valamelyik pár perc után magától ki is kapcsol...


Gyereknél én nem merek "kb" értékre hagyatkozni, csillapítsam-e a lázat vagy sem.


(Én tegnap magamon mint a 4-et kipróbáltam, kiakadtam, milyen vackok.)

2011. júl. 21. 08:52
 8/13 A kérdező kommentje:

Első köszi!

Közben neten én is utána néztem, én láttam 900 körül, rákérdezek a gyógyszertárban.

2011. júl. 21. 08:54
 9/13 A kérdező kommentje:

Még csak annyit, aki a 3 hónapos babájának is azzal mér.

Nem kekeckedni akarok, csak kérdezem. Mérted már esetleg úgy, hogy popsiban is, és hónaljban is egymás után? Ugyanaz lett az eredmény? Kíváncsi lennék? Tényleg nem hitetlenkedés miatt, hanem, hogy biztos jól mér-e hónaljban. (1-2 tized eltérés nem gond, csak nagyobb ne legyen...)

2011. júl. 21. 08:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét.Igen,a 900 forintosat vettem először,(840 volt nálunk)de nem szeretem,mert nagyon halvány kék benne a folyadék,meg iszonyat nehéz lerázni.Utána vettem ezt a 2200 Forintosat.Remélem találsz megfelelőt,Én is évekig kínlódtam velük..
2011. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!