Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakran hidegek a végtagjaim...

Gyakran hidegek a végtagjaim és fájnak a csontjaim. Több orvosnál voltam vele, de eddig még csak a gerincemet vizsgálták. Mostanában egyre több helyen fájnak a végtagjaim és gyakran ropogok. Ez lehet valaminek a tünete?

Figyelt kérdés

Tavaly januárban egyszer egy tesiórán kivérzett a gerincem, ami miatt elmentünk orvoshoz, csináltak röntgent és azt mondták hogy ki van egyenesedve a gerincem és egy kicsi gerincferdülésem is van. Adtak beutalót gyógyúszásra meg gyógytornára, tornázni jártam, de nem javult csak jobban fájt.. Most tesin úszás van minden héten, amúgy meg táncolok 5 éves korom óta, szóval mozgok eleget.. Mostanában naponta legalább 10x kiroppan összesen valamim. Gyakran a nyakam, a lapockám közötti csigolyáim, a vállaim és a bokám is nagyon fáj. Csütörtökön testnevelés órán hasra kellett feküdni és a bordáim is nagyon fájtak, habár lehet hogy az attól volt, hogy kemény a padló, de régen nem emlékszem, hogy ennyire fájt volna. A lábujjaim rendszeresen begörcsölnek. Esténként lefekvéskor mindig fázom (két takaró és egy paplannal alszom) és nem tudok elaludni, csak ha összegömbölyödök és először felmelegítem magam. De amúgy is mindig nagyon hideg a kezem és a lábam is, habár anyukám is ilyen fázós típus.. lehet hogy örököltem és nincs jelentősége. Aggaszt ez a sok fájás és ropogás.:(

Ha esetleg valakinek van valami tanácsa tapasztalat alapján megköszönném, ha leírná!


2012. jan. 14. 21:19
 1/3 A kérdező kommentje:
15/L *
2012. jan. 14. 21:23
 2/3 anonim válasza:

Szia! A ropogás miatt ne aggódj, nekem is mindenem ropog (ujjaim, térdem, nyakam, gerincem, minden). Direkt ne ropogtass, ami véletlenül összejön, az meg ropog, ez van. Olvastam olyat, hogy nem káros, de ki tudja, jobb nem erőltetni.

Nekem gyerekkorom óta néha fájnak az izmaim a végtagjaimban. Máig nem tudom miért, anno doki szerint a növés miatt volt. Nos, nem hiszem, hogy 27 évesen is növök... Lehet köze van ahhoz, hogy én is fázós vagyok, és hidegek a kezeim, nem tudom, vagy a fáradtsághoz.

Szerintem, ha nem zavar a mindennapi életben, ne foglalkozz vele. Ha nagy a fájdalom, akkor dokival vizsgáltasd ki, nem lesz könnyű megtalálni az okát. De ha megvan írd le ide is, mert engem is érdekel :)

2012. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltam azóta újra röntgenen meg ortopédián meg elmentünk egy természetgyógyászhoz is és arra a következtetésre jutott mindegyik, hogy nincs nagy gond, szóval a fájdalmaimnak pszichés alapja van.Ezek után a háziorvos felírt napi 1 xanaxot.(...) Egyszer vettem be, mert én hülyeségnek tartom, hogy 15évesen xanaxot szedjek minden este, amikor anélkül is nagyon könnyen elalszom a fáradtságtól.. De azóta a táncot is abbahagytam sajnos, és már nem fáj annyira. Bár azzal sem értek egyet, hogy hosszútávon ez az itthon ücsörgés, 0 mozgással jót fog tenni.. Persze nyáron sokféle szabadidős program van, ami jó a gerincnek (pl. biciklizés), de ilyen hidegbe most kedvem sincs menni semmire..


Szóval két dolog van ami változatlan: az orvosok nem tudnak biztosat mondani, de a gyógytornát még mindig erőltetik, amit egy pincébe tartanak, ahol még rendes ablak sincs (tehát az ember még levegőt se kap).

2012. febr. 18. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!