Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 13 évesen mitől vagyok stressz...

13 évesen mitől vagyok stresszes? Ez már nagyon komoly és esetleg el kéne mennek pszihológushoz?

Figyelt kérdés

már ott tartok,hogy minden egyes kis poénon,amit nekem mondanak,tök komolyan veszem,és ahelyett,hogy legalább röhögnék rajta vagy valami,már ordibálok azzal,aki mondta,és volt már,hogy verekedtem egy osztálytársammal egy ilyen kis piti dolog miatt


ráadásul a hajam is hullik,mint az őrült,és tiszta szálkás,nem is vasalom,meg ilyenek,hordok sapkát is,nem mosok ilyen naponta hajat,mégis folyton töredezik,és egy csomó helyen észrevettem,hogy a hajszálaim vége ketté áll

mondjuk ez nem biztos hogy a stressz miatt lehet


és idegességemben már a körmömet is mindig rágom...vagyis most pont növesztem,és csak a középső körmömet rágtam le,de így is állandóan,ha birizgálom,vagy nézegetem a körmeimet,késztetést érzek,hogy lerágjam,amit nagyon nehéz megállni


miért vagyok stresszes? lehet azért,mert a szüleim mindig kiabálnak egymással? vagy a nővérem utál és mindig olyanokat mond hogy kussoljak be meg húzzak el innen meg stb. ..?


a suliban pedig minden rendben van,most egy csomó jó jegyem van


mit csináljak?


13l


2012. jan. 15. 15:37
 1/10 anonim válasza:
Szerintem nem ártana egy pszihológust keresni, és beszélni a szüleiddel. Az egy dolog hogy néha napján ideges vagy, na de hogy mindig, és hogy még elmész a tettlegességig is... Egy orvos nem ártana, de legalább egy komoly beszélgetés a családoddal.
2012. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Daisyke válasza:
76%
Szia :) szerintem ez egyáltalán nem pszichológiai eset, csak egyszerűen az iskolaundor :) nem szabad mindent a lelkedre venni, és főleg olyan emberektől nem akiket nem szeretsz, azoknak még visszaszólni sem érdemes, mert nem érnek annyit .... előbb utóbb ez úgyis megtanulod, ha majd igazi mély vízbe kerülsz. nehéz megtanulni, mert én is ugyanez voltam :D a hajad töredezik, vegyél rá vmi hajvég ápolót, szerintem az nem olyan nagy gond ... a körmöd meg vágd le kicsire, mert énis rágtam, mai napig nem tudom megnöveszteni, mert idegesít... Még csak 13 éves vagy nem szükséges hosszú köröm .... csak ápolt legyen az a lényeg ... :)
2012. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Daisyke válasza:
és feltétlen beszéld meg a problémáidat a szüleiddel :)
2012. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

hát...a szüleimmel próbálok majd beszélni,de szerintem úgy is csak az lesz,hogy le csesznek,hogy mit pofázok az ők dolgaikba,meg minden...


és amúgy a körmömet nem akarom annyira nagyon hosszúra megnöveszteni,csak úgy,hogy szép legyen :) mert nagyon röviden meg nem szeretem...:/

2012. jan. 15. 16:00
 5/10 Daisyke válasza:
és ha a barátnőddel beszélnéd meg ?
2012. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
vele megszoktam beszélni,de ő meg csak nem mehet oda a szüleimhez,hogy leállítsa őket,és ha egy kicsit meg is nyugodok,hogy ezt sikerült a barátnőmmel megbeszélnem,ahogy hazajövök,megint ölik egymást
2012. jan. 15. 16:12
 7/10 anonim ***** válasza:

A nem teljesen nyugodt családi háttér okozhatja, ezt jól sejted. Azonban ez még nem annyira szélsőséges eset (és sajnos manapság nem is ritka), pszichológussal talán még rérsz, már csak azért is mert az okokat az sem tudja megszüntetni. Amit tehetsz ellene az a következő: Egyél sok vitamint, B6-ot akár mesterségeset is, az majd karban tartja az idegrendszered. A futás az egyik legjobb természetes stresszoldó, járj le naponta. Endorfin szabadul fel a hatására, ezt örömhormonnak is nevezik. Ha esetleg odáig fajulna a helyzet, hogy aludni sem tudsz rendesen, akkor igyál meg esténként egy csésze citromfű teát.

Amúgy a serdülő korra alapból jellemző a hangulatingadozás, túlérzékenység (itt most a társaid ugratásaira gondolok, hogy könnyen kihoz a sodrodból). Mindent összevetve amíg a tanulmányaidra nincs ez kihatással, addig nincs nagy baj.

2012. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. jan. 15. 16:21
 9/10 As0tasI válasza:

Szia .

Ird be a youtubra hogy No leg's No Arm. (Nincs kéz, Nincs láb) Egy olyan emberől szól aki mind ezek nélkül éli az életét.. Gondolkodjatok el kicsit magatokon hogy az e problémátok hogy hullik a Hajam vagy hogy miből baszok be pénteken vagy szombaton. Ink segitsél Édes anyádnak vagy, Édes Apádnak és tőlük kérj erre választ Üdv.

2012. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem próbálj mindent a jó oldaláról nézni, elhumorizálni a stresszhelyzeteket, sokat nevetni akár a semmin, csokit enni (örömhormonok), és sok vitamint! A nővéreddel ne törődj, inkább parodizáld ki magadban, de azért ne tűrd hogy nagyon megalázzon... (vannak anonim lelkisegély vonalak tiniknek a netről leszedhetsz számokat..)

Ha a szüleidet akarod mosolyogni látni, lepd meg őket valami aprósággal, ez csodákat tud művelni. Például mosogass el, vidd le a szemetet, valahogy segíts a házimunkában. Vehetsz is akár valamit.. Amikor ketten vagy egyikükkel, próbáld vele megbeszélni az érzéseidet, akkor csak nem küld el.. Lásd derűsen a világot, remélem, helyreáll a lelked! :)

A hajadra vegyél mélyen hidratáló kondícionálót és ne mosd túl gyakran, 4-5 naponta elég, a körmödre meg árulnak a patikában egy rettenetes ízű körömlakkot, én így szoktam le a körömrágásról. Egyébként megértelek, mert én i 13 éves vagyok, és magamra ismertem az írásodból. Pont ezen megyek keresztül. Remélem, hamarosan nagyon vidám csajszi lesz belőled! Kérek egy NAGY mosolyt! :D

2012. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!