Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez miért nem természetes?...

Ez miért nem természetes? (fertőzés / talik lemondása / orvoshoz menetel / amennyire csak lehet otthon dolgozni)

Figyelt kérdés

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy az miért nem természetes és alapvető dolog, hogy ha valaki beteg akkor csökkentse azokat a "kontaktokat" ahol esetleg továbbadhatja a fertőzést más személyeknek?


Olyanokra gondolok, mint pl egy ismerőssel megbeszélünk egy talit (nem sürgős csak baráti beszélgetés) majd lebetegszik az illető (influenza szerű betegséggel), és a száján nem ejtené ki azt a mondatot sem (sőt még az eszébe sem fordul meg) hogy azt mondja: "nézd halasszuk el ezt egy másik napra,mert nem szeretném rád ragasztani ezt a vacakot"... én ezt t_ökre megérteném, nem balhéznék, majd találkozunk akkor amikor jobban lesz. De nem! Már csak azért is találkozni akar (gondolom ha megdöglik a tehene, akkor a szomszéd tehene is dögöljön meg elv alapján)...nekem meg nemsokára kiműtik a bölcsesség fogamat, és most baromira nem kellene egy ilyen vírusos dolgot összeszednem...


Másrészről a munkahely... na hát az kész katasztrófa: egyik munkatársam lebetegedett (amivel semmi gond, oké közösségben vagyunk) szintén hasonló influenzás tünetekkel, és még mindig bejár dolgozni (ez sem lenne gond, de:) köhög, prüszköl szanaszét, a pzs-t még hírből sem ismeri, majd leül a gépem elé, és a "mocskos taknyos " mancsával összekeni a billentyűzetemet. Majd mikor meglátom, leüvöltöm a fejét, és fordulok ki domestos-ért (havonta egyszer alapból végig szoktam törölni a bill-temet) majd ezen elkezd röhögni, meg poénkodni ezzel...aztán kimegy össze tapperolja a kilincseket (wc) a kapcsolókat, a csapokat, és az összes pohárból iszik (nekem van sajátom, de pont az ilyenek miatt is mostanra már csak flakonból vagyok hajlandó inni, mivel az zárható, és abba biztos senki nem prüszköl még véletlenül sem rá )... szóval egyszerűen nem értem meg az embereket! Tényleg olyan nehéz lenne figyelni az embernek önmagára és másokra is? Mert az is oké, hogy munkahely, sokan félnek attól hogy ha betegszabira mennek akkor kirúgják őket, de egy db szájmaszkba, a pzs és a fürdőbe elhelyezett (direkt erre a célra) fertőtlenítő oldat használatába eddig még senki nem halt bele... vagy az hogy lehetőség szerint áttelepedjen pl a tárgyalóba (amit évente talán ha 2x használunk akkor azzal már sokat mondtam) Most nekem van ennyire furcsa észjárásom, vagy tényleg ennek alapvető dolognak kellene lennie? Mi a véleményetek erről?


2012. jan. 24. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Szerintem az emberek zöme sajnos ilyen. Én ha beteg vagyok felveszem a szájmaszkot is. Ezen jókat derülnek, pedig ez lenne a természetes. Nem tudsz mit csinálni, csak az immunrendszered tudod erősíteni. Béta glükán, C vitamin év vitamin szedésével.
2012. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát igen... A munkahelyre bejárás elég általános, valahol még meg is értem, hogy nem akar táppénzre menni, de akkor is rohadtül dühít. De az ismerőseim azért nem szokták ugyanezt eljátszani.
2012. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megfelelően működő immunrendszerrel vígan elvagyok beteg emberek között is és eszembe sem jut, hogy bármit is elkaphatnék tőlük. Tessék D vitamint szedni! Elegendő D vitamin bevitel mellett nagyon nehéz lebetegedni. :) És aztán nem is kell ennyit agyalni mások betegséghez való hozzáállásán. :)
2012. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Akkor ezek szerint nem csak az én felfogásom "fura"... köszi


14:51!

Na akkor még egyszer leírom: egyrészt nemsokára kiműtik a bölcsességfogamat és nem akarok addig beteg lenni (szerintem ezt még a hülye is megérti). Másrészt nem fogok mindenféle szir-sz@r szintetikusan előállított szert szedni mások ostobaságának megelőzése céljából... szóval ha esetleg - bár ne adj isten - kiderülne, hogy pl 10 év múlva az hogy az általad szedett bogyókban mérgező ne adj isten rákkeltő anyag volt, amitől rákos lettél, azért arra kíváncsi lennék (tényleg nem rossz szándékból írom) , hogy azok után is vígan osztogatnál-e ilyen és ehhez hasonló tanácsokat. Harmadrészt, ha az illetőnek VÍRUSOS fertőzése van (pl: influenza) akkor te aztán szedheted tonnaszámra a vitaminokat, semmit nem érsz vele! Ez kb olyan mintha életedbe nem lett volna bárányhimlőd ...aztán valaki a családból összeszedi, te meg hiába szedsz mázsaszámra vitaminokat... Tavaly előtt egyik sportoló ismerősöm halt meg influenzába! Pedig makk egészséges volt...szóval ezt a szedjél be ezt meg azt (oltasd be magad ezzel meg azzal) inkább ne terjeszd!


Most tényleg ennyire nehéz elejét venni ennek az egésznek?????? Egy szájmaszk viselése tényleg ennyire megeröltető? Miért mindig az egészséges embertől várják azt hogy megvédje magát? Miért nem lehet másokra is gondolni ha az ember beteg?????

2012. jan. 24. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Oltasd be magad influenza ellen.Bár addig nem alakul ki védettség,míg a fogdokihoz kerülsz,de később jobbak lesznek az esélyek.Nem tudom,sajna muszáj dolgozni menni betegen is nincs mese,ilyen világot élünk.Én mondjuk már beteges vagyok,de pl nyilvános wc-be el sem megyek,vagy ha mégis nálam van kézfertőtlenítő és a kilincset,csapot is csak zsebkendővel fogom meg,ki tudja milyen kézzel taperolták össze.De így vagyok utazáskor,vagy ha vendégségbe megyek is.Én azt mondom,jobb félni,mint megijedni,nem lehet tudni,kiben mi bújkál. Ennek ellenré,sajnos én sem engedhetem meg magamnak azt a "luxust",hogy nem megyek be dolgozni.És ezen okok miatt van annyi beteg gyerek az ovikban iskolákban is ,mert a szülők nem tehetik meg,hogy a gyerek miatt otthonmaradjanak. Persze találkozókat simán lemondok ilyen miatt,az várhat,és ha tudom,hogy akivel találkoznék beteg,akkoris én mondom le,ha ő nem akarja,mert nem akarok senkitől semmit összeszedni.
2012. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező, előbb olvass utána a D vitaminnak, utána háborogj. :) Nem kötelező pótolni télen, de akkor jó esélyed van rá, hogy influenzás legyél, akármennyire is vigyázol. Olvasgass D vitamin és influenza témakörben illetve ha már emlegetted, akkor D vitamin és rák témakörben.


A vírusos megbetegedésekre amúgy sincs hatékony orvosság csak a megfelelően működő immunrendszer. Annak pedig az egyik alappillére a D vitamin. Amiből télen erősen hiányt szenvedünk.


Nekem amúgy tök mindegy, hogy te ellenzed a vitamin szedést. Ez csak neked (lesz) rossz. És neked okoz problémát az, hogy hogyan kerüld el a beteg embereket. Nem mellesleg egészséges(nek tűnő) emberektől is bármit összeszedhetsz. Vagy ők is maradjanak otthon? :D (Bocs, ezt nem bírtam kihagyni.)


Lényeg az, hogy senkire semmit nem akarok rátukmálni, csupán felhívtam a figyelmedet valamire. Ezzel te már azt kezdesz, amit akarsz. Ez a te dolgod. Hogy utána jársz-e, vagy élből elutasítod, az számomra már tök mindegy, hiszen nem okozol vele semmi rosszat, vagy problémát nekem. Szerencsére. :D

Amúgy az influenza elleni védőoltást viszont valóban jobb minél messzebbre elkerülni...

2012. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. febr. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Komolyabb bajoknál már jogos szerintem az elvárás, hogy maradjon otthon az illető.


De egy kis torokfájással és orrfolyással ne maradjunk otthon! Az egy kis semmiség... Ráadásul elég egy kis reflux, orrpolip, allergia, túlérzékeny orrnyálkahártya, anatómiai rendellenesség és még lehetne sorolni, és az illető már többször lesz náthás egy évben, mint az átlag, és az a nátha hetekig is eltart.

Volt olyan évem, hogy összegyűlt volna a 250 óra hiányzásom...


Szóval a nátha nem betegség (!!!), hanem egy kicsit kellemetlen állapot, amit népi gyógymódokkal hatékonyan lehet kezelni, és kis odafigyeléssel a fertőzés esélyét is minimalizálni lehet.



Mellesleg a sok és/vagy elhúzódó megfázás nem a gyenge immunrendszer jele. Sok köze nincs az immunrendszerhez, legalábbis semmiképpen se annyi és olyan, mint sokan a reklámok alapján gondolják. És ami köze van hozzá, az is főleg genetikai alapon megy...



Az immunrendszert csak védőoltással, illetve elölt kórokozókat tartalmazó egyéb szerekkel (pl. Broncho-Waxom, ha jól írom) lehet erősíteni, mégpedig úgy, hogy megtanul védekezni az adott elölt kórokozók ellen.

Egyébként az immunrendszert nem lehet erősíteni.

Ha lehetne, sokkal több lenne az allergiás illetve az autoimmun beteg. Azon kívül immunrendszeri folyamatok játszanak közre sok szív-érrendszeri betegségnél, a 2-es típusú cukorbetegségnél (az 1-est ugyebár 100%-osan az immunrendszer okozza, de kutatások szerint a 2-eshez is hozzásegít), sőt, bizonyos típusú jó- és rosszindulatú daganat növekedését is nagymértékben segíti.

Ha túl erős immunválasz alakul ki egy fertőzéssel szemben, az komoly szövődményeket, következményeket és akár halált is okozhat.


Az egészség nem azt jelenti, hogy valaki kevesebbszer kap el fertőzést. Az egészség továbbá nem érhető el csupán pár tablettával, azzal csupán segíthetünk magunkon...



Tudom, le leszek pontozva, de ezt vállalom. Úgy érzem, szembe kell szállnunk párunknak a médiával...


Ha nem hisztek nekem, járjatok utána. Pl. a ginszeng egyesek szerint erősíti az immunrendszert. Hát, pont fordítva: immungyengítő (immunszuppresszív) hatású anyagok vannak benne:

[link]

2012. febr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megnyugodtam, látom, Kérdező se hisz az immunerősítésben, és a sok-sok vitamin fertőzésmegelőző hatásában. Több ilyen kellene...



Viszont sajnos muszáj szintetikus sz*rokkal pótolni a vitaminmennyiséget...

2012. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!