Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan hogy valaki...

Paris hilton kérdése:

Létezik olyan hogy valaki csak beképzeli a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Rólam lenne szó.Akárhányszor olvasok egy vagy hallok egy betegség tünetéről,másnap már érzem magamon.Amikor nem figyelek rá vagy el vagyok foglalva valamivel,akkor észre sem veszem,nem is érzek semmit,de most pl. itthon vagyok és egész nap orvosos netes dolgokat néztem,és tisztára érzem a tüneteket :S Voltam sok kivizsgáláson,gyakran járok,ugye ezeket csak beképzelem?
2012. jan. 24. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hypochonder vagy, aki nagyon unatkozik.
2012. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább regényeket olvass, jobban jársz.
2012. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ilyen, ezt hívják hypochondriának, ami egy pokol, nekem is tönkretett soksok hónapot az életemből, néha most is visszatérő. Ugyanez volt, ha valami kis fájdalmam volt, a létező legrosszabbnak néztem utána, ésmár jöttek is a tünetek. Állandóan rohangáltam a háziorvoshoz, hogy azonnal CT-t szeretnék, vagy mellkasi röntgent, az orvos meg alaposan megvizsgált, aztán mosolygogva kérdezte, hogy minek, ennyire unatkozom? Nincs semmi bajom,-közölte minden alkalommal, pedig én már minden súlyos betegségnek éreztem a tüntetét, nem is kicsit, és nem értettem, hogy egy ilyen "életveszélyes" betegséggel miért nem küldenek kivizsgálásra. Szóval sajnos létezik ilyen, ez a hypochondria, mint már mondtam. Rohadt egy dolog, jobb esetben elmész a háziorvoshoz/kivizsgálásra, és ha kapsz egy negatív eredményt, akkor megnyugszol. Van egy rosszabb esete is, amikor a beteg nem nyugszik meg, látva a negatív eredményt. Azt már nehéz kezelni, az első esetet nem, bár egy pszcihológus nagyon sokat segíthet. Ne aggódj, nem vagy beteg! :)
2012. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ssa válasza:
Egy nagyon fontos szabály, amit viszonylag hosszú hipochonderlét után szűrtem le: az internet ebben az esetben nem a barátod, hanem az ellenséged, ne nézegess ilyen dolgokat. Ha bizonytalan vagy, akkor is inkább menj el egy olyan orvoshoz, akinek tudsz hinni, ne próbáld a netről diagnosztizálni magadat.
2012. jan. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!