Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a leghatásosabb,...

Melyik a leghatásosabb, leggyorsabb nyugtató légzés?

Figyelt kérdés
Ha ideges vagy, izgulsz, mivel tudnék leghamarabb lenyugodni? nem a technika neve érdekelne, inkább a módszere.
2012. jan. 25. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ideges vagy, vagy izgulsz, önkéntelenül gyorsabban és felületesen lélegzel (hiperventilláció) Hát ami ennek az ellentéte, az a jó. Teljes hasi légzés: lassan, koncentrálva vedd a levegőt orronát úgy, mintha csak a hasad akarnád megtölteni levegővel. A kezed odahelyezve ellenőrizd, hogy először csak ott emelkedjen, majd ezt folytatva következhet a tüdő, ha az is megemelkedett, egy picit megállsz, és lassan engedheted ki a szádon, ilyenkor picit görbülhet a gerinced, vállad hogy teljesen eltávozzon a levegő. (jógalégzés)
2012. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs, lehagytam, hogy ettől természetesen nem a hasadba fog menni a levegő, csak a legtávolabbi tüdőcsúcsot is átjárja.
2012. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, jöhetnek még tanácsok! és ez kb. mennyi idő alatt nyugtat meg?
2012. jan. 25. 12:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez tőled függ, és az adott helyzettől. Pár ilyen lélegzet vételtől legalábbis csillapodni fog. Lehet hülyén hangzik, de egy pohár víz is jó ilyenkor.
2012. jan. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ez nem légzés gyakorlat, de ha stresszes vagyok (vagy tudom, stresszes napom lesz), akkor iszom Magnézium+B6 vitaminos pezsgőtablettát. Nekem bevált :-D
2012. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi! magnéziumot én is szedek, porban. illetve egy másik multis pezsgőtablettát is. de sokszor mégis nagyon feszült vagyok, és ilyenkor nagyon rossz. erre tanácsolták, hogy tanuljak meg valamilyen légzőgyakorlatot.

ez az autogén tréning ez tulajdonképpen micsoda?

2012. jan. 25. 15:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged szaunába járni? Lehetőleg uszodába, és előtte úszd ki magad.
2012. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
sajnos nincs :( az uszoda sajnos nem jó, mert nagyon kiszívja a bőröm utána. majd nyáron a Balcsi :))))
2012. jan. 25. 18:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor egyéb szaunalehetőség? Nagyon ajánlom.
2012. jan. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ennyire hasznos? nem is gondoltam volna!
2012. jan. 25. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!