Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szomszédunk hajnalban és...

A szomszédunk hajnalban és éjjel fürdik, de úgy, hogy fülldugóval is felébredek rá, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nemrég lakik itt egy molett 30as nő, aki eléggélenéz mindenkit. Még az is zavarja, hogy elmegy valaki a lakása előtt, közben egy lakás az övé.

Hajnalban, és éjjel fürdik, kiereszti a vizet, csobog, és még oda is verdesi a rózsát, vagy valamit, mert teljesen áthallatszik a falon a zaj.

Kértem egyszer tőle, hogy mi lenne, ha a rózsából engedné a kádba a vizet, hogy tudjak aludni. Meg sem hallgatott, és azt mondta, majd átgondolja. Aztán k. ugyanúgy folytatódik, fülldugóval alszom, és így is sokszor felébredek, hogy fél órát csobog a víz, de olyan hangosan, hogy nem is értem. A családom szerint az az ő lakása, és én ne merjek szólni neki, de mondtam nekik, hogy nem tudom kipihenni magamat, és felébredek a zajra.

Most őszintén kinek van igaza?

Mert szerintem direkt csinálja. Ha engem megkérne valaki, hogy legyen kicsit halkabban hajnalban és éjjel, ha akkor fürdik órákig, akkor csak észrevenném magamat, hogy a fal másik oldalán is lakik valaki.

Igazam , vagy nincs?

Nagyon bosszant, hogy a kb. pár évvel idősebb állítólag vallásos hölgy teljesen lekezelően viselkedik, nem is köszön amúgy, mint aki egy külön kaszthoz tartozik. Ugyanakkor ő is ugyanebben a kis udvarban, és ugyanolyan kis lakásban lakik, mint brki más. (Állítólag járdát akar építtetni az udvar közepére, hogy a 100 éve megévő kis járdán senki se menjen el az ablaka előtt, ami amúgy hat függönnyel van elfüggönyözve. Több generáció élt ebben a házban és elviselte, hogy elmegy valaki a járdán az ablak előtt. ÚGy látszik ő itt valakinek képzeli magá. Csak ha akkora valaki, akkor miért nem budán lakik egy 20 milliós garzonban, az talán megfelene neki! Itt ez van.Ha nem bírja elviselni, minek költözött ide?)


2012. jan. 25. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igaz hogy az ő lakása azt csinál amit akar.Nincs joga mást zavarni és abnormális időben zajt okozni.Az hogy éjjel fürdik abnormális idő!Az a baj hogy a hatóságok tehetetlenek még a meglevő jogszabálynak se tudnak érvényt szerezni.Vannak ilyen emberek akinek a prérin volna a helye, alkalmatlanok a társas együttélésre
2012. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi,amit írtál.

Őszintén azt gondolom, hogy direkt csinálja, mert (bocsánat) ő egy elhízott, egyedülálló, vallásos se nem tanult, se nem szép nő. Ránézésre is ellenszenves.Én pedig egy nála fitalabb, termetben negyedakkora, több nyelvet beszélő, diplomás, csinos lány vagyok. Csak azt nem értem, hogy a szüleim miért az ő párjára állnak? Átkopogtam neki,de akkor is csinálja. Szánalmas, de sajnos nagyon bosszantó, illetve szeretnék aludni.

2012. jan. 25. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Az fel sem merült benned, hogy azért fürdik éjszaka mert akkor van kedve, vagy ideje? :D

A te szemedben, aki sikertelen(nek látszik, mert kövér, vallásos, bla bla bla) az azért fürdik éjszaka, hogy az őrületbe kergessen téged?

Szeritnem is a szüleidnek van igaza ebben a történetben és hagynod kéne a fenébe az egészet. Nem discot rendez, vagy bikaviadalt hajnalban, hanem fürdik.

Ha viszont tényleg ennyire zavar akkor meg állj a sarkadra, menj oda hozzá és mondd meg neki a véleményed, ne erre az oldalra irogass (a háta mögött), hogy mit tegyél.

2012. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele mégegyszer. Szép nyugodtan kérd meg, hogy csendesen fürödjön hajnalban, mert rossz alvó vagy. Sokszor szép szóval többet el lehet érni. Térjél ki a másik témára is, hogy milyen kellemetlen lehet neki, hogy az ablaka alatt mászkálnak. Legyél vele szemben együttérző. Így lehet megértőbb lesz veled.
2012. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Nem kell összekombinálni a dolgokat, hogy azért mert sikertelen, azért nem hagy aludni engem....

Teljesen kifacsartad a mondatodat...aminek egyébként meg csak annyi volt az értelme, hogy rám tegyél megjegyzést.

Gondolom te tökeletes vagy!

2012. jan. 25. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam tökéletesnek (második vagyok), de az ember társas lény, el kell fogadnunk egymás idegestő dolgait, úgy ahogy őt zavarja az ablaka előtt zajló "forgalom" úgy téged meg zavar hogy éjszaka zörög tíz percig. Na bumm. Nem állt szándékomban kiforgatni a szavaidat, de ez tényleg egy olyan dolog, ami téged szerintem nem is fizikailag zavar, hanem inkább mentálisan. Pl. amikor elköltöztem kertvárosba akkor én is mindig felkeltem a vonat zajára (itt van közel a sín) meg a kutyák ugatására. Egy idő után úgy mentem aludni, hogy basszus megint kialvatlan leszek mert jön az a szar vonat meg ugat a kutya a szomszédban blah blah blah, aztán egy idő után rájöttem, hogyha nem veszek róla tudomást akkor nem kelek fel rá. És lám, igazam lett. Két hónap alatt megszoktam, a vonat meg ugyanúgy elhúz meg még dudál is meg ugat a kutya blah blah blah de már nem kelek fel rá.

Gondold át ezt magadban mégegyszer, hogy tényleg maga a szomszéd cselekedete zavar vagy a tudat alattidat nyomja valami ami miatt zavar a szomszéd éjszakai fürdőzése.

Ha pedig továbbra se birod elviselni, állj a sarkadra és mondd meg neki. Először szépen, aztán ha nem használ küldd el a Holdra. Egy dologra ne számíts, hogy ezt bárki is elintézi helyetted. This is your business, mondanák erre felé.

Elnézést ha nyers voltam, vagy kiforgattam volna a szavaidat, nem állt szándékomban, de számomra ez az egész nem úgy jön le, ahogy te szeretnéd hogy lejöjjön.

Fel a fejjel, tégy belátásod szerint.

2012. jan. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!