Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok éjjelente aludni?

Miért nem tudok éjjelente aludni?

Figyelt kérdés

Éjszaka már több napja nem tudok aludni. 2-kor, 4-kor, 5-kor megébredek, és nem tudok visszaaludni csak minimum fél óra múlva. Reggel amikor suliba megyek, és fel kell kelnem, felébredek, de még aludnák. Mi az oka?

14/L


2012. febr. 1. 21:48
 1/7 anonim válasza:
velem is ez van, én arra gyanakszom, hogy azért nem tudok aludni, mert ideges vagyok valami miatt, és állandóan azon agyalok. Nálad nem valami ilyesmi a helyzet?
2012. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is valami szorongás van a dologban, vmi nyugtalanít.
2012. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges, sokat izgulok a következő reggelért, napért, főleg amikor dolgozatokat írok. De mostanában már nem vagyok annyire stresszes, szóval szerintem más lehet a háttérben.
2012. febr. 1. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a relaxációs és meditációs gyakorlatok sokat segítettek. De az első és legfontosabb, hogy megtudd, mi okozza a feszültséget. Nem elnyomni kell, hanem szembenézni vele.
2012. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is elő szokott fordulni néha, például múlt héten is akadt egy nem túl pihentető alvással telt éjszakám. Elvileg több dolog is szóba jöhet mint ok. Ahogy az előző írta, az idegesség, nyugtalanság, ugyanakkor az is okozhat álmatlanságot, ha nem fáradsz el és nincs mit kipihenni. Például ha valaki egész nap csak ül, eszik, iszik és nem mozog semmit (még egy sima sétát sem), annak nem megy mindig könnyen az elalvás, alvás. Szóval szerintem az életmóddal elég nagy összefüggésben van. Ez nem tudományos megállapítás, csak egy személyes vélemény. Én akkor nem tudtam aludni, amikor pl. az egyik vizsgámra készültem, egész nap nem csináltam semmit, csak tanultam, döglöttem a laptop előtt, pihentem, ettem, ittam.
2012. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20/F voltam
2012. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
LEVENDULA TEA! nyugtató hatással van az idegrendszerre, ami elősegíti az alvást :) és gyerekkorban is lehet inni ;)
2012. febr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!