Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kínzó torokfájással mentem le...

Kínzó torokfájással mentem le délelőtt az orvoshoz, mostanra már 38,2-es lázam is van, rossz a közérzetem, az orvos antibiotikumot írt föl, azt beszedjem?

Figyelt kérdés
A háziorvosom minden kis panaszra antibiotikumot ír föl, tehát ha köhhintek kettőt, meg enyhén piros a torkom, arra is. Olvastam, hogy állandó antibiotikumos kezelés többet árt mint használ, és a felső léguti megbetegedést ha jól tudom nem is baktériumok, hanem vírusok okozzák, amik ellen az antibiotikum nem jó.
2012. febr. 2. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jók az antibiotikumok? Én is azt szoktam kapni.. Sőt mikor legutóbb a májamat támadta meg valami vírus (tele volt a szám meg a torkom aftákkal; laborvizsgálatok is voltak), akkor is azt kaptam.

Az én orvosom is ilyen egyébként. Régebben egy télen legalább 3x voltam beteg és mindig azt kaptam. Semmi bajom tőle igazából...


Mondjuk én lehet hogy nem mentem volna el hozzá, 38,2-es láz miatt...

2012. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az elozo leirasabol latszik, hogy fogalma sincs, hogy mire szedi, de ha az orvos felirja, akkor az szentiras es be kell szedni.

Az antibiotikumot kizarolag bakterium okozta fertozes kezelesere adjak es az antibiotikum NEM valogat, a jo es a rossz bakteriumokat is megoli! (a virusokra viszont semmi hatasa!)


Aki meg nem hallott rola, az nezzen utana, de a beleinkben millio bakterium el, amikre szuksegunk van, amik a "malmunkra hajtjak a vizet". Amikor egy bacilusos betegseg miatt antibiotikumot szedunk, akkor sajnos a jobarat bacikat is kinyirjuk:(


Ha nem muszaly ne szedj antibiotikumot.

Egyel inkabb fokhagymat. A legerosebb termeszetes antibiotikum, raadasul a fokhagyma virusolo is! Igaz hogy budos leszel tole, de mi akarsz lenni inkabb beteg es joillatu, vagy egeszseges es fokhagymaszagu?


Ha lazad van akkor azt pedig fekudd ki. Sajnos tevhitben elunk, hogy a laz az ellensegunk es mindenkepp le kell nyomni. Nem! a laz az inmunrendszer elso ellenszere a tamado rosszfiuk ellen, szoval nem csillapitani kell a lazat, hanem ki kell fekudni es rengeteg folyadekot inni. (persze van egy bizonyos laz, amivel mar orvoshoz kell menni, de az 40C folott kezdodik, nem 38-nal...

2012. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!