Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az orvos szerint nem elég...

Az orvos szerint nem elég zsíros a tejem. Ez lehetséges? Babám 8 hónapos, naponta 6x szopizik és 150-200 mg gyümit eszik délelőtt, ugyanennyi főzeléket délután.

Figyelt kérdés
Sokszor 3 óránként kér enni, a doki ezért mondja, hogy nem elég tápláló a tejem. Egyébként szépen növekszik a baba, 3 hónapos korára megduplázta a születési súlyát, 7 hónaposan megháromszorozta. A kutacsa elég lassan húzódik össze, ezt is a tejemnek tudják be. Nem értem én ezt, a babám elégedett, pisil, kakil eleget.
2011. ápr. 28. 17:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és azt mondta, hogy adjak neki egy kis tápszert is. De minek? Mikor és mi helyett?
2011. ápr. 28. 17:02
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Na és mi van ha 3 oránként kér enni, szerintem ez még normális.Az én kislányom 14 és neki is nehezen huzódik össze a kutacsa, de már 3 hónapós korátol tápszeres, ebben nincs semmi összefügés tapasztalataim szerint.
2011. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki tápszer, a tejed optimális összetételű mindig. Bízz magadban! A dokid gondolom 50+ éves, elavult tudású "szakember".
2011. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, 50 körüli, de anyut is felbújtotta és most mindketten ezt szajkózzák. :(
2011. ápr. 28. 17:16
 5/22 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad!Teljesen jól csinálsz mindent!Ekkora ökörséget hogy nem tápláló a tejed!A tej összetétele mindig alkalmazkodik a gyermek igényéhez.Ugyan így jártam az első gyermekemmel és el is ment a tejem a hülye tápszertől!Mindenkire hallgattam csak magamra és az ösztöneimre nem!

Ügyes vagy csak így tovább!

2011. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A nagylányom még egy éves kora után is 3 óránként kért enni (ekkor persze már főleg rendes kaját, a szopi már csak 3-4x volt). A fiam kb. 2 hónapos korától inkább 4 óránként evett, míg a kislányom teljesen összevissza, néha 3,5-4 óránként, néha meg 2-2,5 óránként.

Úgy etesd a gyereket, ahogy kéri! Ha a kutacsa lassabban húzódik, esetleg emeld meg a D vitaminját (ezt mondjuk orvossal kéne megbeszélni, de a tiédet én szívem szerint lecserélném :()

2011. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Azt szajkózzák, egyik füleden be, másikon ki.

Sajnos a hülye régi dolgok beléjük rögzültek:-(((

2011. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Ja, még azt is mondta az orvos, hogy azért lassúbb a mozgásfejlődése (most kezd kúszni és forogni is hat hónaposan kezdett oda-vissza), mert a tejem nem elég erős és ez kihat az ő csontozatára.


De a gyerek majd ki csattan, csak szerintem lustább az átlagnál.

2011. ápr. 29. 13:01
 9/22 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nemjó a tejed!!Az idősebb orvosok szokása ezt mondani! Próbálj meg kiváltani több cicizést étkezésre!

Pl:Reggel tejpép, aztán 11körül gyümi, gondolom utána szundizik!Mikor felkel, kínáld főzelékke,és utána estefelé is adhatsz neki tejpépet, vagy gyümölcszószt rizzsel, vagy ugyancsak főzeléket!És tönn folyadékot kínálj neki!A fiam ugyan ilyen volt!Most 11 hónapos, és most kezd nappal leszokni az állandó ciciről!Ugyanezzel a módszerrel!De az pedig hogy 6* szopizna nem baj!Tápszer butaság lenne már ennyi idősen elkezdenni!

2011. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

hát nézd, ha csak mondta volna, legyítenék én is, De ha a kutacsa meg a csontozata sem korának megfelelő, én azért megfontolnám, hogy változtassak a táplálkozásán. Vagy elvigyem egy szakemberhez. Mert attól, hogy 50 felett van, még nem kell leszólni. Sőt. Lehet hogy épp ezért sokat tapasztalt ember.És ránézésre megmond dolgokat.

De persze a te gyereked, kísérletezz, hátha tényleg a dokid hülye. Mert az is lehet.

De én 8 hónapos babával már nem kísérleteznék, nem annyira fontos számára az anyatej, hogy ehhez ragaszkodj.

Hanem változtatnék az étkezésén, kérnék vérképet (immunkémiát, teljes vérkép)elvinném szakorvoshoz, aki érdemben tud a kutacsáról, csontozatáról mondani valamit.

mert nekem a tejem nem volt tápláló, bementem a rendelésre és ránézésre mondta a doki (jó, szerintem ő már 70 felett is van) és igaza volt, teljes mértékben. De nem mondott semmit sem a mozgásfejlődéséről, sem a csontozatáról, sem a kutacsával nem volt baj. És egyébként rá egy hónapra azt mondta, igen rendben van, holott 1 évesen nem volt 9 kiló. Úgyhogy nem a súlya miatt mondta. Sőt ugyanolyan sovány most is és mindig kérdezem és mondja, most rendben van. Holott most 3 éves és 12 kiló. Úgyhogy én nem hiszem, hogy a súlynak, súlygyarapodásnak köze lenne ehhez.

2011. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!