Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedett valaki Apranaxot (55o...

Szedett valaki Apranaxot (55o mg)? Érzett mellékhatásokat?

Figyelt kérdés
Hányinger,hasi fájdalom,gyomor fájdalom,émelygés
2012. febr. 3. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem a gyomrom fájt tőle annyira, mintha gyomorszájon vágtak volna. Abba is hagytam a szedését.
2012. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak(17 éves) ilyet írt a nőgyógyász,menstruációs fájdalmakra.Nagyon jó volt neki,sokkal gyorsabban hatott mint a Cataflam,nem volt semmilyen mellékhatása.
2012. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én mar évek óta eztszedem menstruációs fájdalmakra,de csak egy felet veszek be...az bőven elég...:)semmi mellékhatása nem volt sosem...
2012. febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nekem fejfájásra írták egyébként..Kúraszerűen 2X1.

Kicsit soknak tartom akármennyire is fáj a fejem.

Tegnap kezdtem el szedni,de úgy érzem, mintha kb gyomorfekélyem lenne.

2012. febr. 3. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő adagként teljesen normális a 2x1-es szedés, ezt később az orvos ált. csökkenti. Azt azért picit furcsának tartom, hogy "normál" fejfájásra ilyet írjanak. Ez egy erős gyulladáscsökkentő gyógyszer fájdalomcsillapító és vérzéscsökkentő hatással, amit elsősorban műtétek, sérülések után, ízületi megbetegedésekben és a nőgyógyászatban használnak. Ha alapos (neurológiai) kiviszgálást követően írták fel és az orvos kihangsúlyozta, hogy kúraszerűen, akkor szerintem valamilyen gyulladásos folyamatra gyanakszik, ahol az eredményes gyógyuláshoz viszont kellene a napi 2x1-es szedés.

Mindig étkezés közben veszed be? Szedsz valamilyen protonpumpa gátlót (pl. Controloc, Noacid, stb)? Hogy személyes tapasztalatot is írjak én a menzeszem eslő három napján szedem, de mindig étkezés közben veszem be, ill. miután ennek ellenére is fájt tőle a gyomrom, mindig veszek be aznap 2x1 Noacidot is, így semmi bajom. A gyomorpanaszaiddal mindenképpen menj vissza az orvoshoz, esetleg telefonon hívd fel, hogy mit javasol. Az összes ilyen jellegű, nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszernek (pl. Algoflex, Advil Ultra, Cataflam) az a legjellemzőbb mellékhatása, hogy gyomorvérzést és fekélyt okozhat, de ezt akár gyógyszerváltással, akár kúp formátum választásával, akár protonpumpagátló együttes szedésével el lehet kerülni.

2012. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Édesanyám,tenzíós fejfájásra szedte,neki Nyári Profsszor írta fel.Nagyon jó volt rá,nem volt semmilyen panasza.

Szerintem nyugodtan szedhető,ha érzel mellékhatást,menj vissza az orvosodhoz vagy hívd fel telefonon,hogy mit tud helyette javasolni.

Próbáld meg vele együtt a Normaflort,a Basica port vagy egyszerűen csak az Actimelt-ezekkel megszüntethető(talán) a gyomorfájdalom.

2012. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat!

hát ez nekem is furcsa volt először,hogy akkor írta fel a neurológus még mielőtt megtörténtek volna a vizsgálatok.Ez volt november végén.Elküldött EEG-re és MR-e ,utóbbira csak január végére kaptam időpontot.

Először nem is váltottam ki a gyógyszert.De annyira fájni szokott a fejem,hogy gondoltam nem veszíthetek vele..és tegnap elkezdtem szedni.


Az itt a nagy baj,hogy már vagy 2 hónapja szednem kellet volna,csak pont ezek miatt nem akartam.

És úgy volt megbeszélve,hogy ha letelnek a vizsgálatok,akkor kérnem kell vissza időpontot.

És fogalmam sincs mikorra kapok.Holnap mindenképpen kérek,csak nem tudom mit mondjak,hogy miért nem szedtem a gyógyszert előbb...

2012. febr. 3. 15:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Az igazat: hogy utálsz gyógyszert szedni és így féltél a mellékhatásaitól. Az orvosnak azzal segíted a leginkább a munkáját, ha mindig a valóságot mondod neki - biztos nem lesz "boldog", hogy nem fogadtad meg a tanácsát, viszont ha azt füllentenéd, hogy elkezdted időben szedni, de nem hatott, akkor azzal egy esetleges téves diagnózist kockáztatnál meg. Az EEG és az MR leletei nélkül nem sok mindent fog tudni kezdeni veled, úgyhogy ha telefonon felhívod őket, szerintem inkább tanácsot kérj, hogy visszamenj-e, vagy változtass valamit a gyógyszerszedésen. Egyébként szerencsés vagy, hogy egy ennyire lelkiismeretes orvost fogtál ki, aki elküld MR-re - nekem évek óta migrénem van, olyankor torzítottan látom a körülöttem lévő dolgokat és bár egészségügyis vagyok, mégsem jutottam el az MR vizsgálatig :)
2012. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat,hát akkor tényleg inkább az igazat mondom..de biztos le fog cseszni ezért.

Most kipróbálom ,hogy délelőtt és estefele is csak egy felet fogok bevenni kajával,és iszok rá utána ilyen actimel féleséget.Hátha.úgy nem fog annyira érződni a mellékhatás.

Abba még nem akarom hagyni,ha már elkezdtem,kipróbálom így.

Utolsó válaszoló,hát igen,igazad van,hogy jó fej volt ,hogy elküldött Mr-re.Abból a szempontból is,hogy nem egy olcsó vizsgálat az egészségügynek.

Egyébként chiari malformáció -t ír az MR eredményem.Azt írja,hogy majdnem eléri a szignifikáns határértéket(5mm-rel).

Nem tudom,hogy nálam ez okozhatja e az egészet..


Téged is elküldhetnének Mr-re,ennyire erős fejfájással.

Nem is tudom,ez most az orvostól függ,vagy hogy milyen megyében van a kórház,hogy el küldenek e.?

2012. febr. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!