Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallás csökkenés miatt Szteroi...

Netta46 kérdése:

Hallás csökkenés miatt Szteroid lökést szeretnének adni az orvosok, mennyire segíthet és mennyire roncsolhat dolgokat, milyen mellékhatásokat ismertek vagy tapasztaltak?

Figyelt kérdés
Májusban fedezték fel, hogy a jobb fülemre nem hallok rendesen akkor még nekem fel sem tűnt minden hónapban vizsgálták és mindig kicsit rosszabb lett, idegi halláskárosodásra gyanakodva augusztusban Nortropynos infúziót kaptam amit nem igazán bírtam jól így 6. után abba hagytuk, de nem ,hogy javult még romlott is, minden féle vizsgálaton voltam kiderítették hogy nem vezetéses károsodás, nincs egyensúlyi problémám. Most januári hallás vizsgálatomnál az orvos is nagyon aggódik most már mert mind a két fülemen 25-25% hallás károsodás van, és emiatt ezt megállítani vagy vissza forgatni szeretnék szteroid infúzióval meg még valamilyen infúzióval, de nem tudom mennyire merjem bevállalni a szteroidot milyen káros hatásai lehetnek.
2012. jan. 14. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az orvosodtól kellene megkérdezni, nem itt laikusoktól.
2012. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A műtétet már nem kerülheted el. Én inkább már implantokban gondolkodnék.
2012. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lökésterápia a közhittel ellentétben kevésbé veszélyes a mellékhatásokat tekintve, mint a hosszan tartó kezelés. Például súlyosabb allergiás reakcióknál is adnak lökésszteroidot.


Amúgy a hosszútávú (vagyis, ha sokáig kellene szedni) mellékhatás lehet: magas vérnyomás, elhízás, immunrendszer legyengülése, csontritkulás, cukorbetegségre való fokozott hajlam, szürkehályog, striák a bőrön.


Inkább menj bele a kezelésbe, mert a lökés kockázatai minimálisak ahhoz képest, hogy megsüketülhetsz...

2012. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Csakhogy a lökésbe meg hirtelen, azonnal belehalhat
2012. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, a felesleges ijesztgetést inkább más fórumon gyakorold. Extrém ritka, hogy valaki szteroidlökés terápiában meghaljon, arról nem is szólva, hogy kórházi körülmények között még ha fel is lépne valamilyen gond, akkor azonnal be lehet avatkozni.

Jelenleg az összes szakirodalom azt állítja, hogy a lökésterápiának kevesebb kockázata van, mint a tartós kezelésnek (pedig azt is rengetegen kapják).

2012. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!