Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen mellékhatásokat ismerte...

Milyen mellékhatásokat ismertek az e-cigivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nincs én 3 évig szívtam, semmi bajom nincs, pedig már ki kellet volna jönni valami problémának, ha lenne
2012. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Mert nincs egy normális cikk sem arról, hogy káros lenne sem arról, hogy nem..

Én nikotinosat szívok, de igazából a nikotinról sem tudok semmit.. :S

2012. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nikotin mellékhatásaira keress rá.Magának az e ciginek nincs mellékhatása,csak ha nikotinos patronnal használod.
2012. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi, rákerestem, de az a gond, hogy ott is csak a cigivel együtt írják, hogy érszűkítő. Nyilván külön a nikotin is az, de ugye a füstben van még több ezer káros anyag. Lehet, hogy ezek hatványozzák a nikotin érszűkítő hatását.
2012. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez kapásból az első találat,és szerintem itt önmagában a nikotinról ír.


A nikotin az alkaloidok közé tartozó szerves vegyület. Nevét Jean Nicot francia diplomatáról kapta, aki a XVI. század második felében elterjesztette a tubákolás szokását a francia királyi udvarban.


A burgonyafélék termelik: nagy mennyiségben található a dohányban, kevesebb a paradicsomban és a burgonyában. A szervezetben aktiválja a nikotinos acetil-kolin receptorral rendelkező sejteket, az így felszabaduló adrenalin pedig növeli a pulzusszámot, a vérnyomást és a vér glükóz-szintjét, illetve szapora légzést okoz. Bár a nikotin erős méreg, az öngyilkossági esetektől és a balesetektől eltekintve közvetlen halált ritkán okoz, egyrészt mert a dohánytermékekben található hatóanyag egy része elég, mielőtt a szervezetbe kerülne, másrészt mert a krónikus fogyasztók hozzászoktak. Mivel a nikotin növeli az agy dopaminszintjét, fogyasztása súlyos függőséghez vezet. Egyes tanulmányok szerint addiktív hatása erősebb, mint a kokainé és a heroiné.[forrás?]

Hatása [szerkesztés]


A nikotin a vegetatív, szimpatikus idegekből noradrenalint, a mellékveséből adrenalint, az agyalapi mirigy hátulsó lebenyéből antidiuretikus hormont tesz szabaddá. Ezekből eredő perifériás hatásai: a vérnyomás, a szívfrekvencia növelése, verejtékezés, a vizeletelválasztás csökkenése, a vér szabadzsírsav-szintjének növekedése. A gyomor-bélmozgások általában lassulnak, ugyanakkor a székelési reflex megindulhat. Központi idegrendszeri hatásai: mérsékelt adagokban általában javítja a szellemi funkciókat, gyorsítja a reakciókat, csökkenti az álmosságot és az étvágyat. Túladagolása számos kedvezőtlen hatást vált ki, részben a receptorok túlzott ingerlése, részben viszont deszenzibilizáció útján való gátlása miatt.

2012. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Zsíír! Köszi szépen!
2012. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tapasztalta valaki a nemi vágy csökkenését az e-cigi használata alatt?
2013. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!