Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Teljes egészségügyi állapot...

Teljes egészségügyi állapot felmérést szeretnék. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok (20 éves), de ettől függetlenül szeretnék egy teljes felmérést a testemről (gondolok itt vérképre, szív-érrendszerre, meg ilyenekre), és terveim szerint 5 évente szeretném megismételni.

Hogy álljak neki? Milyen orvosnál? Vagy vannak olyan helyek/egészségközpontok ahol van ilyenre lehetőség (leginkább székesfehérváron, de mégjobb lenne Budapest 11. kerület környékén)

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. febr. 3. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Első körben háziorvostól laborbeutaló! Az nagyon sok mindent elárul!
2012. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
80%

Ingyen nem fogod tudni magadat felméretni ilyen sűrűn.

Ami szerintem fontos (ebben az életkorban):


- vérkép

- laborvizsgálat

- vérnyomás

- anyajegyszűrés

- hasi ultrahang

- EKG (esetleg, bár a sima sztetoszkóp is sokat elárul)


Ezek nem kerülnek olyan sokba, de később majd egyre több vizsgálatra kell majd eljárnod.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs panaszod, nem fognak csak úgy kivizsgálásokra küldeni, mert drága.

Vérképre évente be tud utalni a háziorvos, meg eljárhatsz szűrővizsgálatokra is. Ha lány vagy, akkor méhnyakrák- és emlőrákszűrés, ha férfi, akkor hererákszűrés, megnézetheted az anyajegyeid, elmehetsz tüdőszűrőre.

Ha ennél részletesebb kivizsgálást szeretnél panasz nélkül, akkor magánrendelőbe/magánklinikára menj, ahol csinálnak ilyenolyan kivizsgálást. Vannak belgyógyászati, kardiológiai vizsgálatok, hormonpanel meg mindenféle.

2012. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, hogy ezek nem ingyen vannak, de megfelelő keretek között szerintem megéri az egészségünkre költeni.


Mennyibe kerülhet egy ilyen általános felmérés szerintetek?


És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és várom a

továbbiakat is (például, akik már voltak ilyenen). :)

2012. febr. 3. 22:37
 5/8 Antimod ***** válasza:

Mennyibe kerül? Talán vannak ilyen "csomagok", amikor valamivel olcsóbb, meg kell nézni. Kelenföldön és Fehérváron is vannak ilyen központok, az biztos. (Nézd meg pl. a "menedzserszűrés" címszó alatt mit találsz.)


Laborra szerintem a háziorvos is elküld, szeretik, ha van viszonylag friss vérkép. Vérnyomást is bármikor mér neked, de azt házilag is lehet ellenőrizni egy megfelelő készülékkel. Anyajegyszűrés sima dermatoszkóppal alkalmanként párezer Ft-ból megvan (de ha nagyon óvatos akarsz lenni, akkor videorögzítéses 15-ért már elérhető), a hasi ultrahang húzósabb, az tízezer fölött lesz. EKG-ról fogalmam sincs.


És köszönöm a kiegészítést, valóban fontos a méhnyakrák-szűrés (nőgyógyászaton szerintem ingyen elvégzik) és a mammográfia is, azt nem tudom, fiatal korban mennyire térítéses az utóbbi. A hererák-szűrésnél talán az önvizsgálat is elég lehet, ha a doki elmagyarázza, mit és hogyan kell ellenőrizni.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nézz szét neten. Attól függ, mit szeretnél. De nem olcsó mulatság.

Menedzserszűrés néven keress rá.

Vagy magánklinikák és eü központok honlapján keresgélj.

2012. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerübb,ha befekszel két hétre egy kórházba,és kérsz egy teljes körű kivizsgálást... ott akkor lehetőség van akár napi vizeletvizsgálatra,napi többszöri vércukor-mérésre evés előtt,után,reggel éhgyomorra és este vacsora után,meg akár a déli ebéd után is + a többi vizsgálat is ott helyben megoldható,hiszen ottvagy...csak mivel ez nem betegségből adódó ottlét,számíts rá,hogy ez mindenképp pénzedbe fog kerülni...
2012. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A vérnyomásmérésnél már van olyan is,hogy arteriográf, meg arteriográfia, az azt jelenti,hogy egy időre rádkapcsolnak egy gépet,amelynek az a lényege,hogy folyamatosan,minden pillanatban méri és rögzíti a vérnyomásértékeidet...
2012. márc. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!