Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már 2 hete megvagyok fázva!...

Már 2 hete megvagyok fázva! Kezdődött mandullagyulladással! Kaptam rá antibiotikumot, de a felénél abba kellett hagyjam, mert a gyomrom nem bírta!?

Figyelt kérdés
Jobban lettem,de ma megint előjött!Fáj a fejem,az egyik szemem,valamint sárga trutyi jön az orromból!Van itthon klacid nevezetű antibiotikumom,arra gondoltam beszedem!lehet belőle baj?Orvoshoz nem akarok menni,mert rohadt messze van és itthon van a gyerekem is ,mert beteg,az utak meg szörnyűek!
2012. febr. 7. 09:12
 1/2 anonim válasza:

Az antibiotikum gyakran károsíthatja gyomor nyálkahártyáját,ezért megpróbálhatod joghurttal bevenni(bár ez nem annyira ajánlott,mivel gátolhatja a gyógyszer hatását),esetleg a kezelés ideje alatt szedhetsz valamiféle gyomorfal-védő gyógyszert...

Abbahagyni nem ajánlatos,ha jobban is érzed magad pár nap után,be kell tartani az általában 10 napos terápiát.Ellenkező esetben a mikroorganizmusok ellenállóvá válnak és más,esetleg még erősebb antibiotikumra lehet szükség.

Ebben az esetben is ajánlott a vitamin- és folyadék dús táplálkozás,mivel erősíti a szervezetet,illetve a pihenés :)

2012. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
végülis ez már teljesen mindegy,már 1 hete abbahagytam az antibiotikumot!Szedek a gyomromra gyógyszert,mert refluxos vagyok,de annyit savat csinált a gyógyszer,hogy köhögőrohamok jöttek rám a sav miatt!!
2012. febr. 7. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!