Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan nyugtató/stressz...

Létezik olyan nyugtató/stresszoldó szer (tea, gyógyszer, akmármi), aminek nincs altató hatása?

Figyelt kérdés
Teljesen idegroncs vagyok az egyetem miatt, néha pánikrohamom van, de nem alhatok, pihenhetek, mert rengeteg dolgom, beadandóm van, szűkös határidőkkel, és nem bukhatok.
2012. febr. 21. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugtato es Hangulatjavito teakevereket tudsz keszen vasarolni, de egy kimerult szervezetet minden nyugtato hatasu szer, altatni fog. TEhat lazitani kell, naponta rexalni, ez nagyon fontos. TAlald meg a technikat, es naponta akar 10 percre is, de elkell lazulnod, s mellette tudod a teat fogyasztani.
2012. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ginzeng élénkítő és adaptogén (tehát megnöveli a teljesítőképességet és kitolja a fizikai-szellemi holtpontot), teában, vagy méhpempős ampullában (Royal Jelly ampulla) is fogyasztható.


A pánikrohamokra golgotavirág teát lehet inni, ez nem álmosít és erős stresszoldó és idegnyugtató és enyhe élénkítő hatása van. A Herbáriának volt ilyen teája régebben, de akkor is nehézkes volt beszerezni, szóval lehet több gyógyszertárat be kéne járnod érte.


Ha nem szedsz fogamzásgátlót, akkor nekem nagyon bevált az orbáncfű tea is, amit ugyan elsősorban antidepresszáns hatása miatt ismernek, de élénkít és nyugtat is egyszerre. Hátránya, hogy a fogamzásgátló hatását gyengíti és így gyógyszer mellett is teherbe eshetsz.


Vizsgaidőszakban, amikor nagyon ráparáztam, hogy "semmit sem fogok tudni", akkor Gelsemium C15 homeobogyót is szedtem reggel 5 golyócskával. Ill. receptköteles nyugtató gyógyszerek is vannak még, amelyek élénkítenek és nyugtatnak egyszerre, de ezeket ha nem muszáj, egyáltalán nem ajánlom. Ha extrém kimerült vagy, akkor még ezek az élénkítő hatású teák is elálmosíthatnak - ahogy Első is írta -, egyszerűen azért, mert megnyugszol. Én ezekkel, ill. Reergin "agyfényesítővel" (szintén pörget), kávéval, teával és rengeteg ásványvízzel éltem túl a gyógyszerészeti öt évét, de 40-50 óra nemalvás után ez sem tudott csodát tenni :)

2012. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!