Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a baja a barátnőmnek?

Mi lehet a baja a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
A barátnőm már hetek óta panaszkodik hogy szúr a szive tájékán de már régebben is érezte. Általában rövid időszakokra szokott nála előjönni de most már egyre gyakrabban és sokkal hosszabb ideig mi lehet a baja?! Aki tud segíteni az legyen szives vissza irni mert nem mer elmenni az orvoshoz de ha tudnék valamit neki tanácsolni akkor jó lenne. Amúgy 16 éves.
2012. febr. 25. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

"nem mer elmenni az orvoshoz"

Hát tényleg nagyon ijesztő és veszélyes, többen belehaltak, hogy elmentek.

2012. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Menjen el orvoshoz, azért, hogy megnyugodjon. Csinálnak neki egy ekg-t, és ennyi. Egyébként azt gondolom, hogy semmi baja, csak egy kis pánik. Nekem is van ilyen, megtanultam kezelni.
2012. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Velem is volt ilyen és én is nagyon megijedtem!Egy darabig halasztgattam a dolgot,aztán elmentem orvoshoz.Kiderült,hogy a szivemnek semmi baja,minden eredméntem jó lett.Akkor elküldőöt az orvos röntgenre és kiderült,hogy gerincferdülésem van.Én csodálkoztam,hogy mi köze a kettőnek egymáshoz,de a doki elmondta,hogy a gerincferdülés,csigolyakopás okozhat ilyen panaszokat,mert a fájdalom átsugárzik a mellkasba és a beteg úgy érzékeli,mintha a szive szúrna.Sokan megijednek ettől azért is,mert a gerincferdülés okozhatja a végtagok zsibbadását,fájdalmát is és akkor az ember mégjobban beparázik,mert azon kattog,hogy ezek mind a szívroham előjelei.

Nekem gyógytornára kellett járnom,ami többé-kevésbé helyrehozta a dolgot és azóta nem tapasztalok ilyet.

A másik lehetséges oka a dolognak a rossz közérzet,szorongás,depresszió.Ezek a betegségek mind kiválthatnak mellkasi fájdalmat.

Én a barátnőd helyében azért elmennék egy orvoshoz,hogy letisztázzam a probléma kiváltó okát.Így valamelyest meg is nyugszik és a problémájára is kap megoldást!

22/L

2012. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. febr. 25. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pszichésen is jelentkezhet ilyen fájdalom. Előző hozzászólóhoz is csatlakozom, fiatal korban Scheuermann-kór is produkálhatja a tüneteket. Scheuermann-kór, az egy gyakori gerincprobléma fiataloknál, ha nincs kezelve púpos is lehet. De a kardiológiára mindenképpen menjen el kizáratni a szívproblémát, pláne, ha a családjában már előfordult szívprobléma. Ha ott nincs gond, akkor oldalirányú gerincröntgent javaslok. Nem kell félni, ha bármi probléma van és azt az elején kiszűrik, akkor nagyobb esély van a kezelhetőségére.

2012. febr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!