Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megkínzott a masszőr! És most...

Megkínzott a masszőr! És most nagyon fáj mindenem! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ráadásul az egyik csigolyámat is nagyon megnyomorgatta, pont azt ami pár éve egy balesetben megsérült. Ott most még a ruha érintésére is fáj :( Tele vagyok véraláfutással ;(

Hogy csillapíthatnám a fájdalmat? :((((


2012. márc. 10. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Meg kéne mutatnod orvosnak, egyébként valami sportkrémmel kend be.
2012. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Milyen masszőrnél voltál aki véraláfutásokat okozott? Biztos hogy nagy ivben elkerülném legközelebb. Sokat most nem tehetsz, de ha hétfőig nem csillapul a fájdalom keress fel orvost.
2012. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez túlzás, hogy nagy ívben el kellene kerülnöd...


Minden masszőr másképp dolgozik, van, akinek erősebb a keze és az erőteljes masszázsra esküszik, hogy így "szétnyomja" a myalgiás csomókat, van, aki pedig azt vallja, hogy egy masszázs nem feltétlen kell, hogy nagyon fájjon.


Van, aki azt szereti, ha jól meggyöntölik, hogy érezze, dolgoztak rajta.

Míg más nem kedveli/bírja a túl erős gyúrást, fontos neki, hogy teljesen el tudja magát engedni, relaxálhasson közben.


Ha nagyon fájdalmasnak találod a kezelést, MINDIG szólni kell a masszőrnek, hiszen ő a te visszajelzéseidből fogja tudni, mekkora az egyéni fájdalomtűrő képességed, ezért egyikőjük sem fog megsértődni, hanem örül, mert így a lehető legjobban végezheti a munkáját.


Persze nem mindegy, hogy szakembernél voltál, vagy csak olyan embernél, aki elvégezte ezeket a pár hónap alatt elvégezhető gyorstalpalókat, majd frissítő masszőrnek hívja magát.

Tény, egy nem hozzáértő masszőr nagy károkat is tud okozni az embernek, ezért fontos, hogy megnézd, akihez mégy, milyen iskolát végzett, esetleges korábbi páciensek visszajelzéseiből is tájékozódhatsz.


Kezelés előtt MINDIG tájékoztasd, ha volt/van bármilyen problémád, baleseted, sérülésed (pl. gerincsérv stb.).


És igen, egy erőteljesebb masszázs okozhat kékfoltokat, pláne, ha érzékenyebb a bőröd, ez normális, valamint az is, hogy a kezelés időlegesen felerősítheti a meglévő fájdalmakat, majd ez további kezelésekkel fokozatosan csökken.

Mondjuk én úgy tanultam, hogy csigolyát, csontot eleve nem masszírozunk, csak speciális esetekben (pl. csonthártyamasszázs)...


egy gyógymasszőr

2012. márc. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Testrestaurátor van a kártyáján. Én mondtam neki hogy nagyon fáj, de azt mondta hogy én jöttem ilyen testtel :( Nagyon szétszedett... Ráadásul a baleset óta nem tudtam sokat mozogni így az izmaim se álltak készen rá. De ezt mind elmondtam neki.

Ma ünnepségre kéne mennem és alig tudok járni ;(

2012. márc. 10. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg nem jó szakember.


Ez a "testrestaurátor" egy csinált szó, ebből még nem lehet tudni, milyen végzettsége van, na meg a papír nem minden.

Pláne, ha nincs empatikus képessége.


Mi úgy tanultuk, a 10-es fájdalomskálás, ha a fájdalom erőssége nagyobb, mint 7, akkor enyhíteni kell a fogások erősségén.

A fájdalom nagyságát a páciens határozza meg, mivel ez szubjektív.


Amúgy egyszer engem is megkínzott egy gyógymasszőr társam, már a könnyem is folyt.

Nagyszerű ember, kedvelem, de a keze alá még egyszer nem feküdnék!

Ellenben ugyanez az ember masszírozta apát is betegsége után, ő pedig csodákat zengett róla, hogy mennyire fantasztikus.


Ezért mondom, hogy minden ember más, meg kell találni a hozzád való masszőrt.

Na meg az mondjuk fura nekem, hogy szóltál, hogy nagyon fáj és tovább folytatta ugyanúgy...

2012. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom nem mai kérdés lehet már vissza sem tértek ide,de azért leírom,hogy hasonló képpen jártam. Tegnap voltam és azóta alig bírok mozogni. Életemben először voltam masszőrnél, már nagyon rég óta tervezgettem, nagyon vártam már. De teljesen másra számítottam. Ebben az egy órában egy kellemes percem nem volt,csak a kínzás. És egy szimpatikus magasan képzett masszőr volt mégis azt mondta ha kérném se csinálná gyengébben. Igen ez így ellentmondásos mert a netes előtanulmányaim szerint kötelessége lett volna gyengíteni amikor szóltam hogy nagyon fáj. Szóval egyenlőre nem tudom eldönteni mit tegyek majd meglátom hogy leszek pár nap múlva.
2018. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!