Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A bal csuklóm néha rettenetese...

A bal csuklóm néha rettenetesen fáj, de nem tudom hogy mitől, lehet nem itt kéne megkérdeznem de hátha valaki tud adni tippet?

Figyelt kérdés
Ha mozgatom néha nagyon fáj pedig nem is csinálok vele semmi olyat ami megerőltetné... az elmúlt fél évben jelentkezett ez a probléma
2012. márc. 15. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Izület. Egyre rosszabb lesz, magától nem is fog javulni. Ugyanígy jártam másfél éve. Elkezdtem inni az almaecetet

/naponta 3x1 evőkanállal egy pohár vízben/ és kb. három hét múlva úgy elmúlt, mintha sose lett volna. Bár én azóta is iszom az almaecetet.

2012. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ínhüvely gyulladásod lehet. Pihentetned kellene. Fáslizd be, vagy gipszeltesd be.
2012. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A csuklója fák, nem az ujja, inhüvelye! Izület, 100%!
2012. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bal kezes vagy, vagy jobbkezes? Sokszor használod a balkezedet, annak ellenére, hogy jobbkezesnek neveltek?

Ráestél valamikor? Megütötted? Szoktál-e olyan munkát végezni, amely sok apró ide-oda forgó mozdulattal jár, hosszú időn keresztül: pl. számítógépen egérkezelés vagy kötés? Esetleg valamikor huzatos kapott az izületed (pl. autóban/buszon), vagy megfázott? Na ilyesmi okai lehetne ennek, a genetikai háttér mellett (izületi gyengesé).


Fáslizd be, sokat pihentsd és igyál néha Ca-tablettát, plusz mellé C-vitamint, ami segíti a felszívódását, és általánosságban véve is igyál sok folyadékot (az az izületnek is segít).


Sportolni sem ártana, hogy megerősödj, esetleg mondjuk kezdhetnéd úszással, ha tudsz úszni.


Ha pedig az úgynevezett aszténiás típusba tartozol, akkor sajna az izületi gyengeség bizonyos fokig megmarad és a reumatikus panaszokra való hajlam is. Ezzel kell élni. Vígasztaljon a tudat, hogy százszor jobb, mint a veselőre való hajlamosság (én is ezzel vígasztalom magam, mert hasonló bajaim vannak, mint neked).

2012. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Masztinál a jobb kezed használd! X)
2012. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is a bal csuklóm fáj, kegyetlenül, már másfél éve, néha elmúlik, de állandóan visszatér. Napokig fáj és egészen a vállamig érzem, meg a kézfejemben.

Én 2012 októberében vonaton utaztam és kilógtunk az ablakon, azután kezdett el fájni kb, másnap. Megfázott és nem múlik el, vettem euro boltban 290-ért csuklóbandázst, ez nagyon jól enyhíti, amíg rajtam van, de iszonyat büdös :D:D és már túl vékony a csuklóm :/, aztán egyszer csak elmúlik a fájdalom és jó hetekig, pár hónapig... de hirtelen minden ok nélkül újra kezdődik. szerintem az időjárás változáskor jön elő, de nem tudom azt is milyen logikával, mert pl. nyáron melegben is fájt. Ami biztos, hogy a hideg víztől majd besz@rok :( most is már 4 napja szenvedek és csak rosszabbodik, rajtam a csuklószorító ettől még valahogy elvagyok. Sajnos nem tudom mitől múlhat el, én dokihoz nem megyek, mert blabláznak, meg nem találnak okot... Amit javasolhatok, próbálj meg visszaemlékezni mikor kezdődhetett, megfázott-e, stb... ha megfázott, szerintem a melegítés jót tehet, nekem a melegtől jobb.

Remélem mióta feltetted a kérdést már meg javult a kezed, ha nem akkor jobbulást!!!!

2014. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
előző vagyok, csak a kezeim lógattam ki :D:D nem magamat a kezeimmel kapaszkodva =)
2014. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!