Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most mitcsináljak? Szval...

Most mitcsináljak? Szval azvan, hogy ma miközben ültem a gépelött éreztem, hogy alig ver a szívem 50-es pulzusom volt, kb 128/80-as vérnyomás mellett és nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
Amúgy tavaly 3 nap hijján suliba utolsó órán rosszul lettem,egy erős dobbanást éreztem és elkezdett gyorsan verni a szívem,de közbe még néhányszor éreztem ezt a dobbanást.jöttek a mentők 120-as pulzusom volt kb 130-as vérnyomással és bevittek kórházba ahol az orvos PSVT-t állapított meg.Amúgy ettől a naptól fogva folyamatosan szívdobogás érzésem van,olyat érzek mintha kihagyna a szívem.Ezért is jártam pszichológushoz,voltam gyerek kardiológián ahol szívultrhangot csináltak,terheléses ekg-t,24-órás vérnyomásmérő is volt rajtam,sőt még olyan óra is ami ilyen ekg felvételt csinál. ott bezzeg nemtaláltak semmit,de alaposan vizsgáltak azértis mert sok családtagom dolgozik ott orvosként,kórházi dolgozoként.Amúgy rendszeresen sportolok sportosztályba járok,focizok,kondizok,de érzem hogy valami nincs rendben és lehet ,hogy télleg szívritmuszavaron van? + még pánikrohamnak is betudták az orvosok..Bárcsak azlenne nyugodtabb lennék :S Amúgymeg sajna még 8.dikas koromban sok energia italt fogyasztottam és lehet ,hogy ettől lehet? Nagyon megvagyok már ijedve.
2012. ápr. 5. 20:56
 1/7 anonim válasza:
A kórosan lassú szívverés definíciója már nehezebb. Különösen fiatal életkorban, mert mondjuk hosszútávfutók esetében a nyugalmi pulzusszám minden gond nélkül akár riasztóan alacsony, 40 körüli is lehet. Nagy általánosságban a 60 vagy még inkább az 55/perc alatti értéket tekintjük lassú pulzusnak, orvosi nyelven bradikardiának. Általánosságban; ha nem betegség okozza, akkor minél edzettebb valaki, annál lassúbb a nyugalmi pulzusa. De persze ez - a kóros szívlassulástól eltérően - semmilyen panaszt nem okoz.
2012. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
esetleg pszichoszomatikus tünetek
2012. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
128/80 még ideális
2012. ápr. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak? ez mitjelent?
2012. ápr. 6. 11:00
 5/7 anonim válasza:

[link]

[link]

Olvasd el!

(ne haragudj, hogy csak belinkeltem a válasz helyett!Gondolom, hogy így jobban megérted)

2012. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
dehát ettől lenne ilyen alacsony a pulzusom? már két napja ilyen 50-max 70 körül mozog
2012. ápr. 6. 22:33
 7/7 A kérdező kommentje:
de ink 50-55 körüli
2012. ápr. 6. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!