Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem birom tovabb a viszketest....

Nem birom tovabb a viszketest. Allergia gyogyszer mellett, meg mindig ennyi piros potty. Mi a teendo?

Figyelt kérdés
kb 1 honapja kezdodott, eszrevettuk h sokszor viszketek, majd egyre tobb piros kiutes jelent meg rajtam. persze egybol dokihoz mentunk aki szerint ekcema, kaptam ra gyogyszert, persze nem segitett :( visszamentunk a dokihoz adott ra kremet es masik gyogyszert, hat ez se sem segitett. majd ugyeletre kellett mennunk mert rengeteg pottyom lett, ott kaptam meg egy gyogyszert. es mondta a doki h megyunk el a haziorvoshoz 3 nap mulva. el is mentunk, a doki azt mondta tovabbra is hasznaljam a kremet, es most gyogyszert cserelt, reggel veszem be az " ekcemara valot" este pedig az allergiara. de most megint nagyon durva a helyzet. mi lehet ez? mar nem birom, teljesen ketsegbe vagyok esve

2012. ápr. 8. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Az orbáncfű olaj nyugtatja az érzékeny bőrt. Ha nem áll rendelkezésedre finom illóolaj, készíts egyszerű olajos fürdőt, olíva olajosat.2 ek., olajat keverd el 1/2 l. tejben, és öntsd a nem forró fürdővízhez. Áztasd benne magadat 10 percig, ne mosd le, óvatosan itasd le magadról a felesleges vizet. Készíthetsz olajos lemosó keveréket is boróka, borsmenta, citromfű, kakukkfű, kamilla, levendula, teafa és szantál olajból.1/2 l.tisztított vízhez adj 5 csepp olajat, és jól rázd össze.Kis darab vattát nedvesíts be, nyomd ki belőle a vizet,és ezt mártsd az olajos vízbe.A viszkető bőrt mosogasd át vele. A keverék mindig friss legyen. A maradékot, az esti fürdővizedhez öntheted. Borogatásként használhatod a kamilla, a körömvirág, vagy a zöld tea főzetét is.
2012. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ki kéne deríteni mire vagy allergiás. Ugyanis valószínűleg az irritálja a bőröd. Gondold végig, hogy mi az, amit kb. 1 hónapja használsz: öblítő, tusfürdő, mosószer. Bármi.

Nekem csak így sikerül segítenem az ekcémámon.

Valamint ha mégis kijön nekem egy kevert krémet írt fel a doki. Az enyhíti. De nem mulasztja el, ha folyamatosan irritálja valami.Meg kell találni a kiváltó okot.


Aztán egy allergia vizsgálatra is érdemes majd elmenni. A kamilla borogatást érzékeny bőrűeknek amúgy én nem ajánlom, mert én is ekcémás vagyok és allergiás is rá. (Ezért nem is nagyon használják orvosi készítményekben, Engem még a baba kamillás testápoló is kikészített.)


Amikor már nagyon ki voltam, én tengeri sós fürdőt vettem, az enyhíti a viszketést. Ezenkívül, amit esetleg még ajánlani tudok, az a sanatopic testápoló. De csak neten lehet beszerezni.

2012. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vissza kellene mennetek az orvoshoz, sajnos tényleg az okot lenne célszerű megállapítani. Amit addig tehetsz, hogy 500 mg-os kalcium pezsgőtablettát iszol a tüneteid enyhítésére. Egyébként segített volna, ha leírod, hogy milyen "ekcémára való gyógyszert" szedsz reggel, és milyen"allergiára valót" este, mert mivel az ekcéma is allergia, ezért ugyanúgy antihisztaminokat szoktak rá felírni, mint a szénanáthára, plusz segítene, ha le tudnád írni, hogy pl. az ügyeleten mit adtak, stb. (az ambuláns lapokra ráírják, bár gondolom Fenistilt kaptál).


Amire így látatlanban gondolni tudok, hogy ha két különböző típusú antihisztamint szedsz, akkor az is okozhat viszketést és bőrtüneteket mellékhatásként, illetve én pl. a cetirizin tartalmú készítményektől önmagában is még kiütésesebb leszek. A krém az gondolom valamilyen szteroidos kenőcs lesz - az sem segített semmit? Elsőre ugyan nem a létező legerősebb gyógyszert szokták felírni, de ha ez mind nem használt, akkor elképzelhető, hogy nem allergiás ekcéma áll a piros kiütések hátterében, hanem pl. scabies (rühesség). Ez utóbbit tömegközlekedési eszközökön, zsúfolt szórakozóhelyeken és pl. áruházi próbafülkében, a felpróbált ruhadarabbal is elkaphatod és jóval gyakoribb, mint hinnéd, de ha te és a családod amúgy ápoltak, jó megjelenésűek vagytok, akkor elsőként nem erre fog gondolni az orvos, hanem ekcémára.

2012. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

100% ban alpoltak vagyunk, es igen a megjelenesunkkel sincs baj, igy akkor biztos ezert nem beszelt errol a doki.

Londonban elek, de ha segit akkor leirom h mik a gyogyszer nevei es a kremet is:

krem:Eumovate 100grams

reggeli gyogyszer:Fexofenadine 180mg

esti:Atarax Hydroxyzine 25MG

2012. ápr. 8. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:

A londoni kezelési protokollt sajnos nem ismerem, viszont ők nem ismerik a napi 500 mg, súlyosabb esetekben 2x500 mg kalcium adását, ami nálunk rutin - ez tényleg egyből segít, pezsgőtablettaként, étrendkiegészítőként keresd. Injekcióban - ha jól tudom - sajnos nincs náluk, de a pezsgőtabletta is jó és hatékony.


Az Eumovate egy topikális szteroid krém, van nála erősebb (legalábbis itthon mindenképp), de azért az elgondolkodtató, ha semmit nem segített. A viszketést és a pirosságot is jelentősen kellett volna csillapítania. A fexofenadine antihisztamin, itthon nálunk a Telfast 180 mg-ban van ilyen mennyiség, illetve az Allegrának is ez a hatóanyaga, csak 120 mg-mal - elsősorban porallergiára szokták írni, de alap esetben nálunk 120 mg-mal, mert az ennél nagyobb dózisnál már nagyobb arányban jelentkezhetnek a mellélhatások.


Az Atarax előtt kicsit ledöbbenve állok, mivel ez egy szorongásoldó szer antihisztamin, viszketést csökkentő mellékhatással - a saját csoportján belül is egy nem túl korszerű. Itthon nem adnák másik antihisztaminnal együtt, mert az növeli a mellékhatások megjelenésének valószínűségét (ami Ataraxnál pl. pruritus, erythema, maculo-papulosus bőrkiütés, urticaria, dermatitis - tehát a tüneteidet akár ez is okozhatja).


Itthon jó eséllyel Calcium-Sandoz 500 mg-os pezsgőtablettát vagy Calcimusc injekciót kapnál 3 napig reggel és délben, majd a többi napokon a tünetek megszűnéséig csak reggel. Este mehetne a fexofenadine 120 mg/180 mg (igazából elsőre 120 milliset írnának ki, és ha az nem elég, akkor emelnék a dózist), lokálisan valamilyen szteroid krém, mint amilyen az Eumovate is.

2012. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!


Fenistil gél vagy Fenistil Retard tabletta segíthet. Esetleg Rázókeverék. A húgom mindig ezeket használta. És önuralom. (ő is mindig tele volt pöttyel, de tényleg meg kell néha állni azt a vakarózást)

2012. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
JAJJJH hat a szurit elkerulnem ha lehet, de nagyon sokat segitettetek, es koszonom, mindenkepp beszelek a magyar orvosommal ezekrol, hatha " kuldene" nekem ki vmit ra .
2012. ápr. 8. 17:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és hol vannak testeden a pöttyeid? Kozmetikus.
2012. ápr. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
23 eves vagyok, a labamon, es a karomom, kivetel a hatamon nincs es az arcomon :(
2012. ápr. 9. 11:02
 10/10 Psycho_Mia ***** válasza:

Szia!


Az a helyzet, hogy látnia kellene az embernek a kezelendő bőrfelületet ahhoz, hogy bármilyen segítséget javasolhasson. Minden bőrreakció más, a kiütés jellege egy szakorvosnak eleve árulkodó. Én látatlanban-ezért kérlek fenntartásokkal fogadd- a következőt javaslom: ha a tünet állandó, először bőrgyógyaszhoz menj el. Ne szedj kalciumot és ne borogasd magad se ecettel, se kamillával, ez egy hülyeség.Az antihisztamin bőrtünetre nem jó, azért kaptad a kenőcs mellé, hogy megpróbálják a szervezetedben a hisztamin felszabadulását visszaszorítani-és így egy közvetett hatást elérve mérsékelni a lok.tüneteidet. Azonban elképzelhető, hogy nálad valamilyen kontakt dermatitisz áll a háttérben-vagy bármi egyéb- ezért nem hat az alkalmazott terápia.


Antihisztaminból ma már új generációs szereket (pl.lendin) írnak fel, de az allergia által kiváltott bőrtünetekre a zyrtec a leginkább hatásos (ez szélesebb spektrumkörű szisztémás hatással rendelkezik). A kiegészítő nsaid kenőcs fontos, hogy inkább víz bázisú, mint zsíros, viaszos legyen: hagyni kell a gyulladt bőrt lélegezni. Én javaslom, hogy próbáld ki az uriage krémet, ez hűsít majd hintőporosan szárad a bőrfelszínen, sok bőrproblémásnak beválik- enyhíti a viszketést:)


Ha a bőrgyógyász is allergiára tippel, ahogy fentebb is írták:1. kezdj el nyomozni a környezetedben, hogy mi okozhatja (mindenre nyilván nincs külön all.teszt), ha valami gyanús 8-8 napra zárd ki és figyeld a tüneteidet.2. keress rá a hisztamin intoleranciára a neten és szervezd át az étrended ennek megfelelően egy picit, majd figyeld a tüneteidet. Elképzelhető, hogy a rossz emésztésed-és a rengeteg tartósítóval befújt vacak kaja- tartja fenn a tüneteidet:emiatt olyan, állandóan magasabb szinten van a véredben az amin, hogy az IgE allergiádhoz kapcsolt (tehát valódi allergia) tünetek túlságosan is lángolnak.


Gyors gyógyulást kívánunk!!:)

2020. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!