Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Édesanyám Xanax-ot szed,...

Édesanyám Xanax-ot szed, aggódom miatta?

Figyelt kérdés

Eléggé stresszes munkája van, és ma tudtam meg hogy elég régóta Xanax-ot szed!

Ha jól tudom ez altató, nyugtató? Mert gyakorta nem tud aludni éjjel, megébred stb. Ilyen a rutinja:


este 9-fél 10 körül elalszik, van hogy előbb, és fél 5-kor már fennvan :( Gyakran megébred éjjel is, fél 3 körül vagy fél 1 körül (hallom, ha gépezek hogy lent zörög a szobában, wc-re megy) Rossz alvó (egyedül alszik a szobában)


Gyakorta tompa és bágyadt meg furcsa hangulatingadozásai vannak bár most van változókorban is.

Migrénes fejfájása szokott lenni, lábfájás. Nem értem azt se miért eszik ennyit, kb. másfél 2 óránként eszik, de szerintem nem is éhes csak tömi magába a kaját... és nem 1 szelet csokit hanem tányérokat. Túlsúlyos.


Bár inkább a fejfájás ami a xanaxxal összeköthető nem? Mik a tünetei még a xanaxnak mit okoznak?


2012. ápr. 9. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A Xanax egy nyugtató, antidepresszáns hatású szer, hozzászokást okozhat. A tüneteke, amiket írtál nem köthetők a Xanaxhoz, de a leírásod alapján nem ártana gyógyszert váltani.
2012. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Az orvossággal kapcsolatban nem tudok semmit sem írni,DE:

véleményem szerint jó lenne finoman ,kedvesen anyukád tudtára adni,hogy hasznos lenne egy pszichológussal elbeszélgetni.Ha megfelelő szakembert talál,bizonyára sokkal jobb lesz a közérzete.

Nekem súlyos problémáim voltak,pánikbetegség.Nem kívánom ezt sem senkinek.

Viszont szerintem jó lenne mihamarabb ezt tisztáznod anyukáddal.Ne ijedj meg,ha először arrogáns lesz,finoman "adagod be".Egyébként ha háziorvos kéri a pszichológust,nem kell fizetni .

Kitartás,várom válaszod !

Szép estét!

2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van akit nagyon megvisel a változókor. A feszültség oldásáról feltétlenül gondoskodni kell. Persze jobb lenne Xanax nélkül, de ha más megoldás nincs, akkor jó ez a gyógyszer is. Ha túl lesz a változó koron akkor szépen le tudja tenni majd, vagy lecsökkenti az adagot. Jó lenne ha pszichiáterhez, vagy pszichológushoz fordulna. Ezeket tapasztalatból írom. Sok gyógynövény is segíthet ebben a hosszú és kritikus időszakban. A folyamatos evés az viszont nagy probléma. Feltétlenül oda kell figyelni anyukádra. Sok betegséget provokálhat az elhízás.
2012. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!