Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon magas a vérnyomásom?...

Nagyon magas a vérnyomásom? Normális, hogy kicsit rosszul vagyok tőle?

Figyelt kérdés

130-140 között ingadozik a sys. érték, a dia. kb 70-80 körül van, a pulzusom 60-70.


Feszültnek, nyugtalannak érzem magam tőle. Nagyon magas? Vizsgáltassam ki magam? Vagy lehet, hogy az időjárás miatt van? Kb 1 hete kezdődött. Előtte a sys 120-125 körül volt


2012. ápr. 14. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Ez az egészséges érték felső határa, vagy annál egy nagyon picit magasabb. Ha rosszul érzed magad tőle, menj vele orvoshoz. Ez az időjárás tényleg rátesz egy lapáttal az ilyesféle bajokra. Van, aki ilyen vérnyomással vígan éldegél és nem érzi rosszul magát, de ha te nem érzed jól magad vele, vizsgáltasd ki magad, max. kapsz vérnyomáscsökkentőt.
2012. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Amíg nem mozogtam semmit, addig magas volt, de amióta mozgok, mindig 120 körül volt.

Mostanában kicsit elhanyagoltam a mozgást, szerinted lehet, hogy ettől? Vagy a sok levezetetlen feszültség?:S

Komolyan, hányingerem van tőle...

2012. ápr. 14. 20:27
 3/14 anonim ***** válasza:
140/90 a high normál érték felső határa.
2012. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De mások hogy tudnak 140-essel élni? Úgy tudom, arra még nem adnak gyógyszert.

Én már a 130-assal is sz@rul vagyok

2012. ápr. 14. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
Tényleg a normál érték felső határa, de erre nem szoktak gyógyszert adni, csak életmódbeli tanácsokat adnak még. Attól függetlenül nem árthat meg az a kivizsgálás. Dőlj le, esetleg megpróbálkozhatsz enyhébb nyugtató teákkal, van, akinek az is segít a vérnyomásán.
2012. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon magastól igen messze van. Sőt, ahogy előttem írták ez még normális határon belül van, egy 140/90-es vérnyomásra semmilyen gyógyszert nem fognak írni. Ha rosszul vagy ki kell vizsgáltatni magadat, nem otthon filózni, mert a rossul léted szinte biztos, hogy nem a vérnyomásod miatt van.
2012. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


Most kezdek jobban lenni, alacsonyabb is. Ezentúl jobban figyelek a mozgásra, hátha megint segít

2012. ápr. 14. 20:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, attól simán felmehet, ha nem sportolsz eleget. A sok zsíros kajától is felmehet. Szóval mozogj többet és étkezz egészségesebben. :)
2012. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Próbálok, bár 2-3 hete eléggé elhagytam magam, mondjuk múlthéten szombaton megettem egyedül egy jól megrakott pizzát.. :P

És ennyi zabálás mellé csak heti 3x bicikliztem

2012. ápr. 14. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Te most dicsekszel a vérnyomásoddal. Ha feszült vagy és ideges, az másnak tudható be. Ráadásul hogyan vizsgáltatod ki magadat? Nem is értem, ez mit jelent. Nézzék meg a hasadat, meg a füledet? Vagy midet?
2012. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!