Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az milyen dolog, hogy elmegyek...

Az milyen dolog, hogy elmegyek az ügyeletre, mert rosszul vagyok, ráadásul a magas vérnyomásom miatt, és pulóveren keresztül méri meg az orvos a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Kicsit kiakadtam a napokban, ugyanis ez történt velem. Jó hogy csak 131/80at mért. Elmeséltem neki a problémám, az előző papíromon látta, hogy volt már egyszer pánikrohamom, ami nyugtató hatására szintén alacsonyabb vérnyomást eredményezett, és emiatt gondolta, hogy na jól van ennek ugyan mindegy, mérjük meg pulcsin keresztül, ugyis csak felspanolja magát valószínűleg? Totál kiakadtam miatta!
2012. jan. 8. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat en biztos szoltam volna neki.Bar en is hasonloan jartam,es hiaba szoltam,mintha a falhoz beszeltem volna,en nagyon alacsony vernyomassal elek,103/63 ,kb. 2 hete hirtelen jol felment 139/90,amitöl majdnem összeestem,erös hanyingerem volt,az orvos aki lemerte kinevett,hogy ez ez nagyon jo ertek,hiaba mondtam hogy ez nekem nem megszokott,arrogansan lenezett.
2012. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _Jessy_ ***** válasza:
ha hallja rendesen meg lehet mérni pulóveren keresztül is.
2012. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
meg lehet? hát én meg úgy tudom nem. a vérnyomásmérő használati utasításán is rajta van, hogy sem pulóverbe sem pedig feltűrt ujjú pulóverbe nem lehet vérnyomsát mérni. Na hallja, akkor rosszul tudja.
2012. jan. 8. 16:59
 4/6 A kérdező kommentje:
bocs elírtam. hogy érted azt hogy hallja?
2012. jan. 8. 17:00
 5/6 _Jessy_ ***** válasza:
Ha nem ez a digitális ketyere, akkor sztetoszkópot használ az orvos, azon keresztül hallja a vér áramlását. Ha nem túl vastag a pulóver, akkor lehet hallani. Az pedig, hogy a karod, és az azt elszorító cucc között van-e ruharéteg, vagy nincs, nem számít, a lényeg az, hogy ne olyan ruhadarab legyen, ami szorítja a karodat, pl. felhúzott pulóverujj, vagy ilyesmi.
2012. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem, nem digitálissal mérte, hanem ilyen másik felpumpálóssal. csak furcsálltam, és féltem, nehogy totál eltérő értéket adjon így, hogy pulcsiba voltam. Lehet amúgy meg tök magas lett volna.
2012. jan. 8. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!