Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az antidepresszáns szer ki...

Az antidepresszáns szer ki tud gyógyítani a betegségből vagy csak épp a tűneteket nyomja el?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron kezdődött a problémám,akkor szedtem is 2 és fél hónapig,de abba hagytam,mert éreztem,hogy jól vagyok és közbe előjött 1-2 mellékhatás,mint például a fülzúgás.

Épp féléve hagytam abba,de a fülzúgás továbbra se múlt el maga a bajom se inkább csak tartom magam.

A pszicháterem mindig azt tanácsolja ne szenvedjek inkább szedjem a gyógyszert.

Már a fronint is ajánlotta 0,25 (fél),de attól meg azért tartok,hogy hozzászokok.Így inkább nem szedek semmit csak a Magne B6 Extrát.Ki tud gyógyítani a gyógyszer vagy csak a tüneteket tompítja?

Szedtem én már a Neuroptimot is 5 hónapif,de nagy hatást nem érzek s majdnem 5000 ft.


2012. ápr. 17. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi. Az antidepresszáns igazi hatékonysága abban állna, hogy rövid távon szedetik az emberrel, tűzoltásra, azaz olyan állapotban, amikor már nagyon szét vasn esve egy ember, nagyon mélyen van, és nagyon hirtelen és gyors megoldás kell, mielőtt teljesen szétesik vagy öngyilkos lesz.


Emellé mindig kelle(ene) egy tisztességes pszichoterápia, de sajna egyrészt sok a beteg, sok a motiválatlan beteg - aki csak bekapkodja a gyógyszert, de valójában nem akar gyógyulni, neki úhgy jó, ahogy van -, sok a motiválatlan, agyonterhelt vagy éppen butácska vagy kiégett orvos, akinek könnyebb felírni a gyógyszert, bekasszírozni a TB-től a pontot érte és jónapot.


Valódi segítséget soha nem az jelent, ha a problémákat elfedik, legyógyszerezik, hanem az, ha kiássák a mélyből (ha lehet), és feldolgoztatják a pácienssel (ha bírja).

2012. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Volt már aki azt mondta kevés ideig szedtem,hisz amikor én abbahagytam mégcsak akkor fejti ki hatását.De mi a biztosíték,ha szedem fél-egy évig,hogy ha abba hagyom jól leszek?

Olvastam én már olyat is,hogy 2,5 évig szedték,de hallottam már aki 20 éve.

A Frontinhoz egyébként hozzá lehet szokni ilyen kis adagban,ha csak hébe-hóba szedem s csak fél szemet?

2012. ápr. 17. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármihez hozzá lehet szokni, kifejezetten akkor, ha nincs mögötte komoly terápia, mert akkor a tünetek OKA megmarad, azokat csak elnyomja a gyógyszer, de meg nem oldja. A pszichés betegségek nem olyanok, mint a testiek, hogy majd a láz elcsitul és megszűnik és meggyógyul a beteg. Ezt képtelen sok idióta gyógyszerez-őmániás hülye orvos felfogni, aki maga is kezelésre szorulna legtöbbször, nem csak a betege.


Pszichoterápia nélkül szedni bármit is, pláne héba-hóba nem ér semmit, csak éppen mérgezi a májadat, a vesédet tök fölsölegesen és áltat téged, hogy "valami segít".


Nem, nem segít. Hosszútávon éppenhogy árt.

2012. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!