Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az antidepresszáns szer...

Az antidepresszáns szer mennyi idő míg kiürül a szervezetből? 3 hónapig szedtem, pár szem híjján 2 dobozzal. Fülzúgás miatt kérdezem!

Figyelt kérdés

Az antidepresszáns szer mennyi idő míg kiürül a szervezetből?

3 hónapig szedtem,pár szem híjján 2 dobozzal.

Fülzúgás miatt kérdezem!


2011. nov. 3. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában 14 nap.


A fülzúgás ritkán szokott az antidepresszáns megvonási tünete lenni, sokkal inkább a depresszió egyik jele - sok más egyéb mellett -; javaslom, kérdezz rá a dokidra! Ő látja a mostani állapotodat és és tudja, hogy mit szedtél és annak a szernek mik a pontos paraméterei, hatásmechanizmusa stb.

2011. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdtem szedni 3 hét után kezdett a fülem zúgni.Kivizsgáltak a fülészeten s mindent rendbe találtak.Azt mondták ez a gyógyszer mellékhatása!

Most elhagytam 3 hete,de nem múlik.Viszont felírtak egy gyógyszert ami a fülzúgásra való,de antidepresszáns szerrel nem szedhető.

Mivel nem gyógyultam ki,így nem merem azt elkezdeni,mert mi van,ha újra kell szedjem a gyógyszert?

REXETIN!

2011. nov. 3. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Erről beszéltél a dokival, aki felírta a gyógyszert (az antidepresszánst)? Jó lenne.


Ha 14 nap után is zúg a füled, akkor már majdnem biztosan nem az antidepresszáns mellékhatásáról van szó, hanem egyéb pszichés problémáról, HA nincs szervi ok a háttérben. Márpedig azt írod, hogy valószínűleg nincsen, mert megvizsgált egy fülorvos. Ha szeretnéd, mehetsz teljes kivizsgálásra is, ha biztos akarsz lenni abban, hogy nem szervi ok van a fülzúgás hátterében.


Figyelj oda pl. a zenehallgatásra (hangerő), és ha tovább is zúg a füled, akkor feltételnül keress meg egy dokit, akár egy másik pszichiátert. Nem csak ez az egy gyógyszer létezik, és nem csak gyógyszeres terápia létezik depresszióra.

2011. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. nov. 3. 16:57
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez-az ők csak felírják s szedjük,de ezzel nincs megoldva semmi.Abbahagytam s minden kezdődik előről.

Ráadásul sose volt probléma a fülemmel,csak mióta elkedtem szedni.

Hát bízok benne,hogy még nem ürült ki s csak elmúlik.

2011. nov. 3. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Elmehetsz olyan dokihoz is, aki más terápiával dolgozik pl. pszichonaalízissel. Felméri a pszichés állapotodat és ha úgy látja, hogy elbírod, akkor azzal kezel. Az az egyik legjobb - még ha kemény is néha -, mert az a gyökereinél fogja meg a bajt. Ne Freudra gondolj, ma már kicsit máshol tart a világ. :)


Természetes, hogy a gyógyszer önmagában - azaz pszichoterápia nélkül - nem old meg semmit, mert a depresszió sokszor csak tünet. Csak ezt a legkönnyebb megtenni. 5 perc, a beteg le van tudva, a TB megadja a pontokat, kipipálva, jöhet a következő. :( Sajna, ilyen is van. Sok a beteg, kevés a doki.


Javaslom, ha megengedheted magadnak, magándokit keress.

Jobbulást! :)

2011. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Ez is magánorvos,akihez járok.De betegebb letttem,mint amikor felkerestem más panaszokkal.
2011. nov. 3. 17:18
 8/8 anonim válasza:
Új infó, hogy a 3 hónapon túli fülzúgás is krónikusnak számít már
2011. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!