Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomásra mi a...

Alacsony vérnyomásra mi a gyógyszer? (Kávét ne javasoljatok, koffeinérzékeny vagyok)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

A sok folyadék. De hozzáteszem, hogy az alacsony vérnyomás nem betegség, inkább legyen valamivel alacsonyabb, mint magasabb. A magas vérnyomásnak rengeteg szövődménye van...

És mi számít nálad alacsonynak?

2012. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Többek közt a seprő zanót forrázatát rendelik a gyógynövény szakértők vérnyomás emelésre. Az egész szervezet frissítésére és élénkítésére tárnics, és üröm fogyasztását ajánlják.Esetleg igyál izsóp, rozmaring zsálya, vagy kakukkfű olajat, teába keverve.Igyál sok-sok folyadékot!!!A fejedet éjszakára emeld meg.
2012. ápr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első rosszul tudja, mert a túl alacsony vérnyomás legalább annyira veszélyes, mint a túl magas. A sok folyadék viszont tényleg jót tesz, persze nem mindegy, mit iszol. A legjobb a tiszta szénsavmentes víz, 2-3 liter naponta. Egyébként ha tartósan alacsony, akkor érdemes lenne kideríteni az okát, menj el orvoshoz!
2012. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vissza is adom a diplomámat...első voltam. Egyébként a kiváltó ok nem mindegy, de ez nem volt kérdés. Esszenciális hypotoniát nem kell kezelni.
2012. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az orvosin azt tanították, hogy az alacsony vny nem olyan vészes, ahogy az első írta inkább a magasnak vannak durva szövődményei (atherosclerosis, veseelégtelenség, stroke). Növeld meg a folyadékbevitelt (tea, víz), mozogj többet.
2012. ápr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
110/80 volt, aztán leesett 90/60-ra, valószínűleg azért, mert keveset mozogtam az utóbbi időben. Most igyekszem sokat lenni a szabadban, és sok folyadékot inni. Ugye akkor ezért lehetett, hogy sokat fájt a fejem, nagyon fáradékony voltam, szinte alig bírtam állni rövid ideig is, úgy éreztem le kell üljek, és ha felálltam hirtelen, mindig megszédültem?
2012. ápr. 20. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez magyarázat ezekre a tünetekre. Nekem is alacsony a vérnyomásom, nálam is le szokott szállni néha a sötétség, mikor felállok (orthostaticus hypotonia):)

Mozogj többet és igyál bőven folyadékot.

(megint 1. voltam)

2012. ápr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80 %-os fekete csokit egyél! Ihatsz rendes feketeteát is. A gingseng is javítja a keringést. Az elegendő folyadékbevitel fontos.
2012. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem meg az életem a sport, 8éve szertornázok, kondizok, és rengeteged futok, mégis csak 110/50 körül szokott lenni a vérnyomásom. Kénytelen vagyok energiaitalt inni, hogy normálisan érezzem magam. :)
2012. ápr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!