Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Én félek a pszichológustól,...

Én félek a pszichológustól, ti hogy mentek oda?

Figyelt kérdés
Félek az iskola pszichológushoz oda menni mert mindig ott vannak a többiek a suliból és nem szeretném hogy megtudják (problémáim vannak elég komolyak de nem merek)Amikor oda megyek szó szerint elfuttok, egyszer jutottam el az ajtóhoz és akkor elfutottam (tudom hogy szánalmas). Valaki mondja el hogy csinálja ő. Nagyon hálás lennék érte .

2012. ápr. 23. 06:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el rendes pszichológushoz?
2012. ápr. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretném hogy a dokim megtudja vagy hogy bárki rajtam és a pszichológuson kívül . vagy lehet beutaló nélkül is menni ingyeneshez?
2012. ápr. 23. 06:21
 3/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a dokidnak nem hiszem hogy meg kell indokolnod miért mennél, és nem fog hülyének nézni. Elmondani sem fogja másnak. És én akor már inkább rendes pszichológushoz mennék, ha komoly problémáim lennének, nem iskolapszichológushoz.
2012. ápr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm:) de az a problémám hogy félek elmenni oda hiába nincs ott senki szó szerint elfuttok amikor a kopogás rész jön na nekem erre kéne valami módszer.
2012. ápr. 23. 06:37
 5/21 anonim ***** válasza:

A problémád forrása csak rád és a pszichológusra tartozik. titoktartási kötelezettsége van. Kizárt,hogy rajtad kívül többen lesznek bent nála, esetleg hallani fogják mit beszélgettek. Kivétel ez alól ha a csoportos terápia javasolt. Itt viszont hozzád hasonló problémával küzdő egyének vannak.

Az iskola pszichológus egyéni terápiát alkalmaz. Viszont javaslatot tehet bizonyos esetekben a csoportos foglalkozásokra is.

Én azért ajánlom első körben az iskola pszichológusának felkeresését, mert ingyenes. Ha nem szimpatikus, vagy úgy érzed nem tud segíteni, akkor érdemes magán úton egy másikat felkeresni.

Nagyjából az egész úgy zajlik:

1. un. terápiás szerződés van a kliens és a pszichológus között. Ez azt jelenti, hogy te elmondod neked mi a problémád, min szeretnél változtatni, ő is elmondja, hogy miből áll egy ilyen kezelés vagy kezelések, megállapodtok az időtartamban is, és egyfajta együttműködés. Részedről, hogy megtudj nyílni előtte, őszinte tudj lenni és teljes legyen az együttműködés!

Hangsúlyozom: Titoktartás kötelezi őt a problémádat illetően!

2012. ápr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm . Voltam csoport terápián vagy min elég béna volt nem segített semmit úgyhogy örülnék ha egyedül lennék.
2012. ápr. 23. 06:44
 7/21 anonim ***** válasza:
Csoportterápiára ki küldött?
2012. ápr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kollégista voltam és a nevelőm mondta hogy menjek .elégé zárkózott és egy kicsit fura voltam/vagyok a többiek a szemében

Amúgy az fél évig tartott mert nagyon nem akartam részt venni benne és mindig inaktív voltam a foglalkozáson.

2012. ápr. 23. 06:50
 9/21 anonim ***** válasza:

Tehát ez nem a te elhatározásod volt. Valószínűleg ezért nem sikerült az egész.

de ha ennyire felismered, hogy neked valamiféle segítség kell, akkor nagy az esélye annak, hogy a gyógyulás folyamata elkezdődjön.

Szüleid hogy állnak a helyzethez? Nem tudnak elkísérni?

2012. ápr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem akarom megtudják amúgy könnyű felismerni mert mindenki utál az osztályból még az úgymond legjobb barátom is.
2012. ápr. 23. 06:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!