Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Én félek a pszichológustól,...

Én félek a pszichológustól, ti hogy mentek oda?

Figyelt kérdés
Félek az iskola pszichológushoz oda menni mert mindig ott vannak a többiek a suliból és nem szeretném hogy megtudják (problémáim vannak elég komolyak de nem merek)Amikor oda megyek szó szerint elfuttok, egyszer jutottam el az ajtóhoz és akkor elfutottam (tudom hogy szánalmas). Valaki mondja el hogy csinálja ő. Nagyon hálás lennék érte .

2012. ápr. 23. 06:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A szüleid ne tudják meg? Az osztály társak nem fogják tudni, hogy miről beszélgetsz a pszichológussal.
2012. ápr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ja ja nem akarom hogy tudják
2012. ápr. 23. 07:35
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

HA problémad van, akkor


1. vagy elmégy orovsohzo/pszichológushoz,

2. vagy nem annyira fontos, és nem csinálsz semmit.


Ha minden alkalommal meggondolod magad, akkor a problémát te sem látod komolynak, ha tényleg rossz lesz a helyzet, akkor majd teszel valamit.


Az ÖSSZES orvosnak meg pszichológusnak titoktartási kötelezettsége van, amit ott mondasz, azt nem mondhatja el senkinek.


De egyelöre te nem is akarod, hogy valami történjen, ez a helyzet nagyon tetszik neked. Ha tényleg bajod lenne, akkor nem az érdekelne, hogy valaki meglát, amikor orvoshot mégy.

2012. ápr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
logikus és valamennyire igaz is csak egy bökkenő hogy már probléma (utálnak az osztálytársaim az összes akivel 3évig még együtt kell lennem de egy gyáva nyúl vagyok).
2012. ápr. 23. 07:42
 15/21 anonim válasza:

"Ha minden alkalommal meggondolod magad, akkor a problémát te sem látod komolynak, ha tényleg rossz lesz a helyzet, akkor majd teszel valamit."


Ez egy nagy hülyeség amit írsz attól, hogy valaki mindig meggondolja magát az nem azt jelenti h nem gondolja komolyan hanem lehet oka félelem pl attól h megtudják a többiek és még jobban utálni fognak... h is mondjam ha nem mer segítséget kérni mert fél és nagy stressz de ugyanakkor ha nem kér segítséget rosszabb lesz... tod ez olyan 22 csapdája... tudom magamról gyakran előfordult velem hasonló szituáció nagyon nehéz a félelmet kordában tartani ilyenkor az ember inkább menekül h elkerülje ezt a helyzetet és az elkerüléssel ugyan a probléma nem oldódik meg de érez az ember egy kis felszabadulást ami csak időleges és a halogatás miatt a probléma egyre nagyobb lesz és végül az ember fejére szakad

2012. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm igazad lehet
2012. ápr. 25. 01:54
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez a baj ebbe az országba hogy kinézik azt akinek segítségre van szüksége, már a többi kis phöcsöt is erre nevelik a szülők. A szülőket kéne pszichológushoz járatni nem a gyerekeket.
2012. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
igazad van
2012. máj. 11. 15:37
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem jó az ha úgy állsz hozzá magadhoz hogy valami rajtam "szánalmas". Senki se tökéletes, olyan ember még nem született. Valószínűleg sokat agyalsz a gondjaidon, ami megint nem egy megoldás. Azt ajánlom, hogy sportolj. Az elvonja a figyelmed az ilyen önsanyargató gondolatokról, tudom, mivel én is hasonló problémákkal küzdök. Szerintem meg te nem is a pszichológustól félsz, hanem maga a pszichológus nálad egy szimbólum. Egy szimbólum arra, hogy félsz attól, hogy a többi ember kinevet valamilyen hibádért. Nehéz ezt a dolgot megtenni, persze egyből fejemre csapva nem is fog menni, ennek idő kell. De legyél akaratos és kitartó, és megfog jönni az önbizalom.
2012. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én iskolapszichológus voltam, email-en is el lehetett érni. Hátha a Te sulidban lévő is alkalmazza a modern technikát :) Egyébként én megértettem, ha valaki nem akarta, hogy az iskolatársai rájöjjenek, hogy hozzám jár. Ebben az esetben igyekeztünk olyan időpontot keresni, amikor ez kevésbé volt valószínű. Mondjuk késő du. Hajnalban nem, mert utálok korán kelni :) De ha valaki mégis meglát, mondd, hogy a pályaválasztásról beszélgettetek. Legalább csinálsz egy kis reklámot a pszichológusnak. A pályaválasztás szinte mindenkit érdekel középiskolában :) :) :) Én terápiát nem csináltam soha... ha nagyon rossz volt a helyzet, a Nevelési Tanácsadót szoktam ajánlani. Ilyen azért sok helyen van, és ingyenes is. Csak van némi várólista... oda nem kell beutaló meg semmi. Hívd fel őket, és kérj időpontot. A Google megmondja, hogy a városodban hol találhatók. Itt kevésbé valószínűen futsz össze osztálytársakkal tanárokkal... persze nem tagadom, megtörténhet, különösen egy kisvárosban. És a szülői engedéllyel baj lehet, mert valahol kérik... van olyan sulipszichológus is, aki kéri. (Mert volt, hogy a szülők pereltek, mert elmulasztotta!) Hát, ennyi... remélem, segítettem.
2012. jún. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!