Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi segíthetne a térdemen?

Mi segíthetne a térdemen?

Figyelt kérdés
Eddig soha semmi baj nem volt a térdeimmel, nem is végzek megerőltető sportot, csak sétálok, nem futok. Sok kalciumot eszem. Szóval, két napja történt, hogy akartam felülni a székből és a jobb térdem összevissza nyaklott, tompán fájt, mintha nagyon halkan ropogott is volna közben, amikor megpróbáltam ráállni és utána egész nap alig tudtam menni, mert oldalra (befelé) akart forogni. Olyan érzés volt, mintha nem lenne biztos a jobb térdem tartása két oldalt. A tükör elé állva láttam, hogy enyhén befele fordul a jobb térdem és szemből is olyan "x láb" módjára behajlik, de a ballal semmi ilyen nincs. Alig észrevehető szemmel a dolog, de aki figyeli, annak feltűnik, családtagjaimat kérdeztem, mondták, hogy tényleg, mintha egy kicsit beljebb állna és görbe lenne a jobb lábam. Bizonytalan rajta a járás ma is, de ma már nem fáj. Nem tudom, mit tegyek vele. Tettem rá bandázst, de azt nem hordhatom egész nap, munkában.

2012. máj. 4. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Van lúdtalpad? Nem venni akarok, csak kérdezem.
2012. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos van egy kicsit és nem vagyok benne biztos, de lehet, hogy bokasüllyedésem is van.
2012. máj. 5. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a csontjaid már nem tudják egymást megfelelően tartani fentebb sem. Először is orvos kéne neked, meg lúdtalpbetét. Az mindegy fáj-e, mert ha ennyire kimozdult, akkor sajnos jó eséllyel fog, és tovább is romolhat. A calcium jó dolog, csak nem erre, de azt nyugodtan szedd. Ide valami (minimum ortopédiai)beavatkozás fog kelleni, ne hanyagold el!
2012. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, keress fel egy csontkovácsot. Valószínűleg csak annyi lesz a probléma, hogy össze kell rakni az ízületeket és az inakat a lábadban. Egy próbát szerintem megér. Én biztos nem vállalnék egy műtétet a helyedben, ha nem muszáj.

Ha gondolod, privátban tudok ajánlani egy-két jó szakembert.

2012. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, el fogok menni orvoshoz a problémámmal. Lúdtalpbetétem van, de nem minden cipőben tudom viselni. Ilyenkor a nagy melegben nem hordhatok zárt cipőt minden nap.
2012. máj. 6. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!