Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit, mennyit kell mozogni?

Mit, mennyit kell mozogni?

Figyelt kérdés

Mit, mennyit kell mozogni, hogy legyen haszna? Azonnal érezhető és hosszútávú is?

Nagyon megoszlanak a vélemények, egyesek szerint napi fél óra gyaloglás már segít, sőt, akár a lassú séta is. Szerintem ez nem igazán lehet igaz, maximum 60 felett.

A másik véglet szerint napi kb. 3/4 óra kemény kardioedzés és izomerősítés kell, hetente 3-4 órányi, ha nem is megerőltető, de nem laza mozgás kell.

Hol van a két véglet között az igazság?


Arra, hogy ahogy jól esik, ne pályázzunk, mert csak úszni szeretek, azt is legszívesebben úgy, hogy egy idős tempójával átevickélek a túloldalra, ahol két-három percet pihenek, majd vissza.

Tény, ha többet mozgok, utána jó érzés, de csak UTÁNA!


2012. máj. 13. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez emberre válogatja.

Van akinek elég a séta,van akinek nem.

Attól is függ mit akarsz elérni,mit értesz "mozgás hasznán."

Van aki fogyni akar,van aki erősödni,van akinek meg tényleg csak jól esik.

2012. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem az a rossz,amikor már az ember kényszerből csinál valamit.
2012. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az élet nagy része kényszerekről szól.

Kevésszer teheted azt, amit szeretnél, mert nem erről szól az élet.


Csak az egészségesebbé válás a cél, meg ha igaz az a sok pozitív dolog, amit állítólag el lehet érni (könnyebb tanulás, jobb alvás, frissebbség, stb), akkor azok elérése.

2012. máj. 16. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
igazad van,de a mozgásnál meg lehet válogatni szerintem.Amit élvezel is kicsit.
2012. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

meg szerintem azt érzed is mi a jó neked.Lelkileg is jobban esik minden,ha tudod,hogy már tettél valamit az egészségedért a mozgással.

Szerintem eltúlozni sem jó,mert megterhelheti a szervezetet.

2012. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát, csak a gyaloglást, azt pedig egész nap kell csinálnom - túra - hegyen-völgyön át, hogy azt érezzem, mozogtam.

Csak egy ligeti vagy dunaparti sétát nem érzek meg, és attól tartok, annak tényleg kevés lesz a pozitív hatása.

2012. máj. 16. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:

azért durva,vannak pl olyan emberek akik semmit,de tényleg semmit sem mozognak.Még sétálni se mennek,mindenhova autóval mennek,meg ülő munkájuk van egész nap.

Szerintem ,ha már egy nap sétálsz egy órát mondjuk gyorsabb tempóban,vagy elmész biciklizni pár órát,vagy úszni azzal is sokat érsz el.

A másik véglet meg akik egy napot nem bírnak ki 3-4 órás edzések nélkül.Szerintem az sem jó.Hallottam,hogy vannak akik ez miatt szoronganak is.Abba az állapotba se jó beleesni.

2012. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem egyik véglethez se jó hasonlítani.


De például biosz érettségiben volt - és attól még, hogy feladat, általában nem légbőlkapott adatok vannak - a nem sportoló vs. sportoló fiúk és lányok átlag-vitálkapacitása.

A sportolóké sokkal nagyobb volt.

És nyilván nem sétával lehet elérni a nagyobb vitálkapacitást, de a lassabb nyugalmi pulzust se.

Bár ki tudja, ezek mennyire fontosak.

2012. máj. 16. 10:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Ti mit, mennyit mozogtok és mik a pozitív hatásai, amiket éreztek?
2012. máj. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!