Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » "Vándorló fájdalom", hogyan...

"Vándorló fájdalom", hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy egy pár napja érzékelem, hogy a bal mell szív felőli oldala fájdogál. Nem mellkas. Olyan izomlázszerű érzés, leginkább akkor érzem, amikor a bal oldalamon fekszem (sajnos mindig ott fekszem...), napközben is szoktam érezni, tapogatás hatására a hónaljnál is érzékelem, a mell fölött vagy alatt. Nincs csomó, semmi elváltozás, de nagyon aggaszt, hogy ez most lehet szívprobléma, vagy bármi más, vagy egyszerűen csak elfeküdtem. Eddig nem is foglalkoztatott, de mostanság napközben is érzem. Nagyon minimális fájdalomról van szó. Menjek orvoshoz?

2012. máj. 16. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A leglogikusabb gondolat ugye ilyenkor a kísérletezés: egy hétig aludj más testhelyzetben, és figyeld meg, mi történik, és vond le a következtetést. Ha azt mondod, hogy másképp nem tudsz elaludni, akkor azt mondom, hogy de. Én sose tudtam a hátamon fekve elaludni, aztán mikor bevertem a bordámat, és nem tudtam másképp feküdni sem, akkor nagyon hamar megtanultam így is elaludni.
2012. máj. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
már 4. napja más helyzetben alszom, és bevált, viszont a fájdalom átment a mellkasomra... Úgy néz ki most ott állandósult, mert nem "mászkál"
2012. máj. 17. 17:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek sok oka lehet, egyszerű esetben pl. valamilyen stressz is. Érdemes beszerezni egy felkaros (nem csuklós!) vérnyomásmérőt otthonra, és írogatni egy ideig a vérnyomásodat. Az az orvosnak is hasznos lesz, ha úgy alakul, hogy oda kell menned. Esetleg próbálj lefekvés előtt kicsit relaxálni, ne hirtelen hagyd abba a tennivalókat és zuhanj be az ágyba, hanem feküdj egy kicsit csendben egy szál olvasólámpánál és olvasgass vagy meditálj.
2012. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!