Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen tünetekkel jár a...

Milyen tünetekkel jár a rovarcsípés allergia?

Figyelt kérdés
A súlyosabb tüneteket tudom. Eddig méhre és darázsra voltam allergiás, de néha a szúnyogcsípésekkel is megszenvedek. Kb. egy hete megcsípett valami a karom belső felén és tegnap estére lett körülötte egy 10forintos nagyságú piros folt. Azóta kicsit nagyobb lett. Kicsit viszket is. Én szúnyogra gyanakszom, vagy pók vagy ilyesmi, ami szobában is gyakori. De ez a piros folt lehet túlérzékenység vagy allergia jele? (a méhcsípésre nem emlékszem, akkor még nagyon kicsi voltam)
2009. jún. 27. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

igen! lehet túlérzékenység jele is, ha allergiás vagy a méhre és darázsra és mondjuk arcodon, vagy nyakadon csíp meg földagadsz, és akár meg is halhatsz, szóval ez nem játék! legyen nálad kalcium mindig, az segít ilyen esetekben,ezt írják föl az orvosok is! mindig vigyél magaddal a táskádban, mert ilyenkor nyáron könnyen baj történhet!vegyél otthonra is a szúnyogcsípésre is jó, mondjuk pl van az ampullás változat, azt meg lehet inni vízzel elkeverve! segíteni fog, de ha nekem nem hiszel menj el a háziorvoshoz mindenképpen!! ő még bővebb felvilágosítást is tud adni!

:)22l

2009. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, én is tartok tőle, hogy allergia lesz. Amint tudok, elmegyek az orvoshoz persze... :S Főleg, hogy már van vagy 5centis a folt a csípés körül...:S A kalciumos tanácsot megfogadom, jobb félni...
2009. jún. 28. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!