Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha csak napi fél szem antidepr...

Ha csak napi fél szem antidepresszáns szedek 1 helyett az nem használ? Vagy ártok vele? Vagy maradjak a Frontin 0,25 nél (fél szem)?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szedtem 2 hónapig,de egyéb mellékhatások miatt abbahagytam a szedését.Ennek már 7 hónapja,de továbbra se gyógyultam ki.Akkor úgy szedtem,hogy 1 hétig felet aztán utánna váltottam 1 szemre.

Lényegébe 2 hét után már jól voltam.

Összesen 11 hétig szedem.Most,ha elkezdeném szedni és csak napi felet szednék az használna valamit vagy csak ártanék vele,hogy kevesebbet szedek?

Vagy maradjak a Frontin 0,25-nél napi fél szemnél?


2012. máj. 21. 08:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
fél szem frontin placebo( meg alapból a frontin az). ha c-vitamint szedsz, ugyan ott vagy.
2012. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hozzá lehet ezekhez a gyógyszerekhez szokni?

Az antidepresszánst mennyi ideig szokták szedni?

2012. máj. 21. 08:22
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen, hozzá lehet szokni.

Csak addig használd ameddig szükséges, leszokás, folyamatosan az adagot csökkentve, nem szabad hirtelen elhagyni.

2012. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

S mennyi ideig szokták szedni?

A Frontin önmagába semmit nem ér a 0,25-ből fél szem?

2012. máj. 21. 08:36
 5/16 A kérdező kommentje:

A frontint is csak csökkentve lehet elhagyni?

Vagy csak az antidepresszánst?

2012. máj. 21. 11:04
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha tavaly nem volt jó az a gyógyszer a mellékhatások miatt, akkor most sem kellene szedned.

Inkább menj vissza a dokihoz és írass másikat.

Ha mégis elkezded, fokozatosan emeld!

Ha a Frontint elhagyod, azt is fokozatosan tedd!

Az hogy fél Frontin ér-e valamit, te tudod. Ez egyéni.

2012. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A frontint még nem szedem csak szedtem 1 éve akkor is csak hébe-hóba,mert féltem,hogy hozzászokok.

Bár a pszicháterem azt tanácsolta szedjek napi felet vagy 2-szer felet,ha már tényleg nem vagyok jól.

Meg is jegyezte,hogy ne legyek ilyen gyógyszerellenes.

Az antidepresszánssal ugyanez a helyzet.Azért nem merem szedni,mert félek,hogy hozzászokok.(Rexetin).

Mikor szedtem tényleg jól lettem,de rettenetes fülzúgást kaptam,ami a mai napig se múlt el,pedi ennek már 7 hónapja.

Az elapasztott anyatejem is visszajött s ekkor megijedtem s csökkentve abbahagytam,mivel már nagyon jól voltam.De ugyanoda visszaestem,mint az elején.

A Frontint és az antidepresszáns szereket mennyi ideig szokták szedetni az orvosok?

2012. máj. 21. 15:05
 8/16 anonim ***** válasza:

Antidepit általában fél évig, kilenc hónapig, vagy akár évekig, ha stabilizálja/javítja az állapotot...betegségtől, gyógyszertől is függ, idő közbeni gyógyszerváltás is szükséges lehet.

A frontin csak a "beépülés" szakaszában szükséges, konkrétan azért adják a.d. mellé, hogy enyhítse a hangulatjavító kezdeti mellékhatásait (pl. szorongásos tünetek felerősödhetnek), ez általában 3-4 hét.

2012. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De még a kérdésemre senki nem válaszolt,hogy ha csak napi felet szedek az nem használ az antidepresszánsból?

A pszicháterem azt mondja,hogy 1 heti fél után meg kell emelni egyre egy kis darabig s csak aztán lehet visszamenni megint félre.

S ha nem emelem fel egyre nagy probléma?

2012. máj. 22. 07:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a nagy kérdés, hogy hogyan érzed magad a napi féltől?

Ha jól veszem ki a szavaidból, most nem tudod eldönteni, hogy egyáltalán szedd, vagy ne...és ha már szeded, akkor ne kelljen emelni a dózist...

A pszichiáternek igaza van a saját szemszögéből,meg a gyógyszer sajátosságai miatt: bizonyára a teszteléseken, meg számos esetben ennyi bizonyult optimálisnak, lassan épül be, szervezetnek hozzá kell szoknia...De neked is igazad van, ha tartasz kicsit tőle, főleg ilyen mellékhatásokkal. Amúgy meg-mint annyi minden más agyi anyagcserére ható cucc-egyénfüggő. A frontin dettó;van aki egy tablettától megkészül (0,25), van akinek 4 mg, vagy több a napi adag.

Még mindig Rexetint kéne szedned amúgy?

2012. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!