Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ebben a helyzetben,...

Mit tegyek ebben a helyzetben, hogy ne legyek lassan depressziós?

Figyelt kérdés
a helyzet a következő: alapjában véve pörgős, vidám, életteli, mosolygós, humoros, állandóan valamit csináló csaj vagyok.. meló, közben suli, közben más nyelvtanulás és minden más.. csak hogy pöröghessek. sok barát, nagy család.. viszont pár hónapja férjem kapott egy nagyon jó lehetőséget külföldre, így én mivel már befejeztem a sulit, felmondtam a munkahelyemen és jöttünk ki. a nyelvet elkezdtem tanulni, mert ebből egy szót sem tudok.. azt hittem hogy lesz rögtön munkám, de sajnos egyenlőre csak kisegítő alkalmi (kb heti 4 óra) meló van.. nem ismerek senkit, a nyelvet nem tudom.. nem tudok hová járni, max bicajozni, sétálni, vásárolni.. nem tudok senkivel sem kommunikálni csak férjemmel. nyilván később jobb lesz, mikor már a nyelvet tudni fogom és megismerkedünk magyarokkal akár vagy ilyesmi.. de most, már pár hónapja így, teljesen kikészít... elment az életkedvem, nincs kedvem kimozdulni, nevetni, semmihez... hogyan legyek újra önmagam? tanulom a nyelvet, kersem a munkát és itteni magyarokat de még semmi... valaki hasonló helyzetben van/volt? és hogyan vészelte át ezt az időszakot? előre is köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 30. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Kint jóval nehezebb megtalálni a jó társaságot, erre készülj fel. Viszont nem reménytelen. :-)

Tandemezhetnél, adj fel hirdetést [ a férjed biztosan segít megfogalmazni], hogy tanítanál magyart, hátha akad jelentkező.

Nincsenek ott magyarok? Facebookon nézelődtél már? Elég sok külföldön élő magyar csinál magának csoportot. Az én városomban nem volt, így készítettem egyet. Már több, mint 20-an vagyunk a csoportban.

Amúgy nálam is ez a szitu mint nálad. Alapvetően vidám vagyok, de kint sokat szomorkodom. Már több éve vagyok kint, és ha hazamegyek néha, nagyon idegennek érzem magam otthon, bár valahogy mégis jó. Kint se rossz lenni, viszont inkább csak a szintén külföldiekkel sikerült barátságot kötnöm, ők meg nem terveznek ebben az országban maradni örök életre.

2012. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!