Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 hónapja eltört az orsócsonto...

1 hónapja eltört az orsócsontom vége (tehát mondhatni csuklótörés), viszont most gipszlevétel után kb.20-30 fokos tengelyeltérés van. Az orvos nem mondott semmit. Vissza fog állni alaphelyzetbe?

Figyelt kérdés

Itthoni gyógytornával, fokozatos erőltetéssel persze(mivel a doki csak ennyit mondott, hogy fokozatosan mozgassam stb).Esetleg tippek, hogy hogyan eddzem a kezemet?

17/F



2012. máj. 31. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak volt csuklótörése.Nem akarlak elkeseríteni,neki 3x törték el újra ugyanabban a pontban,mert nem forrott rendesen össze.Szerintem nálad is ugyanez a helyzet.Ha nem tetszik az eredmény és úgy látod,hogy az nem ok,szólj rá a dokira,hogy ez miért lehet ha nem adott felvilágosítást.Sajnos az orvosok nagy többsége #ik bele,hogy mi van az állapotoddal,főleg,ha a traumatológiára mész tb alapon. Ne hagyd magad,mert most még csavarozással normális helyzetbe tudják hozni a csontjaidat.Viszont,ha most ezzel nem fogsz foglalkozni,hidd el később majd egy szatyrot is alig fogsz tudni megemelni.Menj vissza a dokihoz,ha kell a szüleiddel vagy egyedül és ha más nincs fenyegesd meg a betegjogi képviselővel,mert az nem normális,hogy ferde a csuklód.Jobbulást!!!
2012. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy külső oldalon olvastam, hogy a 20 fokos tengelyeltérés az még nem gáz, mert lehet orvosolni természetesen gyógytornával. Bár nem tudom, mert orvosi könyvben is ez állt, hogy valami V.Metacarpus töréseknél még a 30-45 fokos tengelyeltérés is elfogadható, ezért vagyok tanácstalan. Ha esetleg nem kapok még 1-2 választ, akkor lemegyek a háziorvoshoz, aztán majd ő esetleg mond valamit.
2012. máj. 31. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csukló, és törés volt az nem áll magától csak úgy vissza!!! Azt rosszul illesztették össze, az úgy fog össze forrni, soha se tudod rendesen használni, mindegy ha fiatal ha idősebb vagy. Menj vissza a dokihoz, kezdjen vele valamit, ha elutasítana emlegesd be pereled, bizonyíték a kezed, nézzenek rá. Hozzá kezd ne félj és rendbe rakja! A gyógytorna csak arra jó, hogy újra erő legyen benne és tudjad majd használni.
2012. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De az az érdekes h mozgatni tudom és ha egy kis erőfeszítést viszek bele akkor ugyanúgy áll ahogyan állnia kell.
2012. jún. 1. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!