Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lett a vége? Csak lombik,...

Mi lett a vége? Csak lombik, vagy spontán baba? Az orvos nem sok jóval biztatott a természetes úton való teherbe eséssel.

Figyelt kérdés
Laparoszkópiás műtétem lesz. Az egyik petevezetőmet ki kell venni, a másik sem átjárható. A hsg-én azt írták, hogy a jobb oldali nagy nyomásra megnyílt. Most ha kiveszik az egyiket, a másikat megmentik, akkor talán sikerülhet teherbe esnem természetes úton?
2011. márc. 8. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Így nem valószínű a baba sajnos. De hidd el, a lombikbaba is aranyos, én legalábbis imádom az enyémet :-)))
2011. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Most ha kiveszik az egyiket, a másikat megmentik, akkor talán sikerülhet teherbe esnem természetes úton?"

Nekem 1 petevezetékem van, a másik épphogy jó. 2 gyerekem van, természetes úton...tehát remény mindig van.

2011. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. válaszoló:

"Az egyik petevezetőmet ki kell venni, a másik sem átjárható."

2011. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
de azt írta, a jobb oldali nagy nyomásra megnyílt. lehet, h rosszul értelmeztem a kérdést, mindenesetre átjárhatóvá tehető, így van esély.
2011. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, igen. A hsg-én, a kontraszt anyag hatására nagy nyomásra megnyílt. De azt nem értem, hogy az orvos miért mondta hogy nincs esélyem a természetes úton való teherbeeséshez?

Tudom, hogy gyönyörű a lombik baba, meg semmi különbség nincs. De ez nekem egy kicsit megrázó. :(

2011. márc. 8. 10:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, de a petesejt nem fog nagy nyomással áthaladni rajta, másrészt meg egy ilyen roncsolódott petevezetőben sokkal nagyobb eséllyel lesz méhenkívüli, ha mégis.

Nem rábeszélni akarlak persze, te döntesz.

2011. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerosom.


1petevezetek teljesen zart masik ugyanugy mint neked,picit megnyilt.A doki raiarta a papirra lombik javasolt.

Ok nem akartak lombikot,elinditotak az orokbefogadast.Kb egyidoben lett pozitiv a tesztje es kapta meg a nyilatkozatott hogy jovahagytak a o.kerelmuket.


Most egy eves kisfiu boldog edesanyja.

2011. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! teljesen megértelek, én napokig sírtam mikor lapar után elmondta a dokim: kivették mindkét petevezetéket. Nem erre voltam felkészülve. Olyan mintha még az esélyt is elvették volna, hogy terméeszetes úton éld meg a csodát. Két hónap javasolt pihenés után neki futottuk a lombiknak, ami elsőre sikerült!! Úgyhogy kérlek ne csüggedj, és fogd fel úgy, hogy eddig "csak" szervi akadálya volt annak, hogy kiteljesedjen az életetetek, de ezt most kiküszöbölik és utána nemsokára meglehet a saját kis babátok.

Amúgy ha az egyiket megmentik akkor lehet még esélyed, csak nyílván kevesebb, mindig az lehet az esélyes hónap ha ugyanott érik petéd, ahol megvan a vezeték is.

Minden jót kívánok neked!

2011. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Soha nem szabad feladni. Én ma hallottam az egyik kolléga nőmtöl egy nagyon csoládatos hírt!

A lányának a 7-ik lombik sikerült! És most megint kismama, 3 hónapos. És észre sem vette mert az elsővel még szoptat. Az orvosok szerint nem eshetett volna teherbe természetes uton. Látjátok a természet utjába nem állhat semmi!

(Egy lombikos vagyok én is.)

2011. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak nagy nyomásra nyílt meg az egyik, gyengén átfolyt a kontrasztanyag, az orvos lombikot javasolt, mert ha még sikerülni is megfoganni az nagy valószínűséggel méhen kívüli lenne. A másik doki azt mondta hogy műtétet javasol hátha lehet rajta javítani, de azt is hozzá fűzte hogy nem sok esély van. Gondolkodtam 2 hónapig aztán a lombikot választottam. Engem is letaglózott a hír szinte gyászoltam egyszerűen úgy éreztem, hogy megfosztott az élet attól ami egy nőnek a legszebb dolog az életében. De aztán nagy nehezen rávettem magam hogy ne sopánkodjam. Félek a lombiktól de ha gyereket akarok akkor nincs más választásom.
2011. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!