Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvoshoz forduljak...

Milyen orvoshoz forduljak ezekkel a tünetekkel? Ha egyáltalán összefüggésben vannak egymással.

Figyelt kérdés

Évek óta fokozott izzadással küszködöm. Most már ott tartok, hogy kimegyek ebben a melegben az utcára, és öt perc múlva úgy folyik rólam a víz, mintha megfürödtem volna. Hónaljnál annyira izzadok, hogy ha pánt nélküli felső van rajtam, érzem ahogy időnként lecsorog a nedvesség a karomon... Más testrészeim is iszonyúan izzadnak, a derekam, mellkasom, arcom... Borzasztó. Gyöngyözik a szám felett az arcom, a homlokomról, nyakamról folyik a víz.

Ezen felül néhány éve egy-egy kóbor erősebb szőrszállal kezdődött, ma már rendszeres epilálásra/csipeszelésre szoruló szőrnövekedésem van mell körül és köldök alatti tájékon.

Túlzottan fáradékony is vagyok egyébként, állandóan aludnék. Főállásban dolgozom és mellette tanulok, de egyre kevésbé tudok koncentrálni.

Mostanra tűnt fel, hogy ezek a tünetek szinte együttesen fokozódnak.

Nagyon kellemetlen, mert nem tudom, hogy öltözzek, látom, hogy észreveszik, beszaladok a boltba, és ömlik az arcomról a víz, nagyon kellemetlen.

Nem vagyok egy sovány alkat, bár leadtam 15 kg-t egy év alatt, ami (és mégtöbb) előtte kb ugyanennyi idő alatt jött fel, annak ellenére, hogy életmódot nem változtattam.

Az izzadás egyébként a testsúlycsökkenés ellenére fokozódik...

Hová fordulhatnék ilyen tünetekkel, talán endokrinológushoz? Lehetnek összefüggésben?



#orvos #izzadás #szőrnövekedés #testsúly ingadozás
2012. jún. 17. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, endokrinológiára menj!
2012. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szőrösödésre a hason többször is azt olvastam ,hogy hormonproblémára utal. Tehát az endokrinológus valószínűleg jó tipp.

Egyébként én is elképzelhetőnek tartom, hogy összefüggés van az izzadás és a szőrösödés között.

2012. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Beutalót kell kérjek ilyen vizsgálatra egyébként, vagy nem kell rögtön a háziorvosnál kezdjek? Nem túl szimpatikus az úriember... Nem óhajtom, hogy rólam csámcsogjon mindenki.
2012. jún. 17. 22:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérj beutalót endokrinológiára, de időpont is kell.
2012. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!