Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bírjátok ezt a meleget rosszul...

Bírjátok ezt a meleget rosszullétek, bágyadtság, elkókadás nélkül?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok, tudtommal egészséges, mégis nagyon nehezen viselem ezt a hőséget. Gyenge vagyok, szédelgek, semmihez nincs erőm. Ti hogyan bírjátok???
2012. jún. 20. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én jól, kösz, pedig tetőtérben lakom. Sokat iszom.
2012. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadék kell.

Másrészt kb. féltíz, tíz órára a levegő már teljesen felmelegszik odakint, ezért a lakásajtót, ablakot még ez előtt, tehát kb. 9 óra tájékán legkésőbb be kell csukni, a sötétítőket össze kell húzni.

Ne engedd, hogy a lakásba a felmelegedett levegő bemenjen, mert attól kezdve már nem tudsz mit tenni.

Majd így este 6-7 óra körül (ha már nem süt oda a nap) ismét engedhetsz be levegőt.

2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hőség nem egészséges, nem tudom ki mondta ezt.


Megterheli a szervezetet, a hosszantartó izzadás meg tönkreteszi a bőrt..


Konyhán melózok, tudom.


A szauna az tök más, mert abból max 10-20 percet vagy ott és utána a hidegzuhany az egészséges amikor összehúzza a bőröd, és a kitágult ereket stb.

Maga a szövettágulás - összehúzódás egészséges amit a hőmérséklet különbség okoz.

2012. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A csuklódat tartsd egy ideig hideg folyóvíz fölé

2. Ha szükségét érzed, állj bele a fürdőkádba, zuhannyal engedj a bokádra (egy kicsi meleggel kevert) hidegvizet

3. Ha feltétlen szükséges, törölközőt hidegvízbe mártasz, kicsavarod, úgy tedd a nyakadba, hogy hátul a tartókat is takarja, elől pedig a nyakad alatt, a mellkas felső részét érje. Nagyon vigyázz, ha ezt hosszú ideig, több órán és több napon keresztül, könnyen kaphatsz mellhártya esetleg tüdőgyulladást is. Ezért ezt a módit inkább csak az ájulásos rosszul-létek megelőzésére néhány perces "azonnali kezelésként" szokták alkalmazni.

2012. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!