Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan védekezhetnék a lehető...

Hogyan védekezhetnék a lehető leghatékonyabban a légkondi káros hatásai ellen?

Figyelt kérdés

Kb. egy hónapja dolgozom a munkahelyemen, ahol légkondi van, és ahogy bejött az igazi kánikula, egyből náthát kaptam tőle (nem csak én egyébként, más kollégáim is).


Még mindig nem gyógyultam ki teljesen, bár napról napra jobb (ehhez hozzájárult hogy most volt 3 nap szünetem, tudtam regenerálódni). Én nagyon ritkán fázom meg, még télen sem szoktam, és akkor is "lábon kihordom" - az egyetlen gond, hogy a munkám során egész nap beszélnem kell, és ez rekedten-köhécselve nagyon kellemetlen.


Mivel call centerről van szó, rengetegen vagyunk a helyiségben, az ablakokat nem lehet kinyitni biztonsági okokból, úgyhogy sajnos az nem opció, hogy kilőjük a légkondit.


Most már valahogy csak kilábalok belőle, de pl. ma már a fülem is fájt, gondolom ez is attól lehet, hát most már egész nyáron ez lesz (ugye az a durva, hogy a kánikulától leizzadva lépek be a hűvösbe...)?


Tudok valamit szedni esetleg megelőzésképpen? Vagy a légkondi ellen semmi sem véd?


2012. jún. 20. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én bankban dolgozom, ott is meg lehet fagyni. Bent kosztümkabát van rajtam meg egy csinos nyaksál, néha iszom egy mézes kamillateát, ennyi. Meg szedek C-vitamint. Szerencsére fülfájós nem vagyok, de azt meg kellene mutatnod egy dokinak, mielőtt komolyabbra fordul (pl. középfül gyulladás).
2012. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Éppen egy órával ezelőtt hallottam szakértők véleményét. A légkondit évente legalább egyszer ki kell tisztíttatni. Még a gépkocsiét is! Ez pénzbe kerül, de meg kellene tenni. Ha nem, garantált a megfázásos betegség, a tüdőgyulladás és más hasonlók. Tehát kérjétek meg a vezetőséget a karbantartásra. Érveket szedj le a netről, hátha meg lehet őket győzni.
2012. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy mondat! Kihangsúlyozták, hogy a kinti és benti levegő között nem lehetne több 5 foknál!
2012. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
keress rá a neten, angol keresőszavakkal, elég régi probléma arrafelé....
2017. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!