Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen érveitek vannak a...

Milyen érveitek vannak a fogamzásgátló tabletták ellen? Kíváncsi lennék minden negatív tapasztalatra, tünetre, mellékhatásra!

Figyelt kérdés

Leírnátok, hogy mennyi idő után jöttek elő a tünetek, és mi történt az elhagyása után? Esetleg van köztetek olyan, aki úgy járt mint én: megereszkedett tőle a melle?

Előre is köszönöm a válaszokat és az őszinteséget.

20/l



2012. jún. 19. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Most vagyok elhagyás utáni 3. hónapban. A hajam nagyon zsírosodik, kétnaponta kell hajat mosnom. 2 hónapig rendesen megjött, most meg 42. napon vagyok a ciklusban és semmi.
2012. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jahm, meg a mellem nőtt tőle, és elhagyás után úgy is maradt :D Pedig állítólag vissza kellett volna állnia.
2012. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én 18 évesen kezdtem szedni, 2 évig szedtem folyamatosan, majd kiderült, hogy felborította a hormonháztartásom totálisan. Nőgyógyász írta fel természetesen, megvizsgált előtte, rendszeresen jártam hozzá, csupán a vérvételt felejtette ki, ha az lett volna, kiderült volna belőle, hogy nem szedhetek fogamzásgátlót. 20 évesen természetesen azonnal abbahagytam, amint kiderült, hogy gond van és a gyógyszer a ludas a dologban. Most 32 évesen már 12 éve hormongyógyszereket kell szednem és ez marad életem végéig is, autoimmun beteg lettem, a szervezetem saját magát pusztítja, az orvosi jóslatok szerint az átlagnál korábban fog véget érni az életem. Elképzelhető, hogy ez a betegség megjelent volna később a fogamzásgátló nélkül is, de ez már soha nem fog kiderülni, az endokrinológusom szerint az indikátor mindenképp a gyógyszer volt és baromi nagy felelőtlenség a doki részéről, hogy nem kért egy sima, egyszerű vérvételt, mert ott kiderült volna, hogy nem szedhetek fogamzásgátlót.

Egyáltalán nem vagyok a fogamzásgátló tabletta ellen, azt gondolom, hogy egy lelkiismeretes orvost kell találni, aki elvégzi a szükséges vizsgálatokat, nem csak simán receptet ír.

2012. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
3 hónapja hagytam abba, rengeteg pattanásom lett, nagyon zsírosodik és hullik a hajam.
2012. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ma 13:46!


Nagyon sajnálom azt ami veled történt, 10 körmömmel kaparnám ki az vajákosod szemeit!!!

Természetgyógyászattal próbálkoztál már? Egy jó természetgyógyászt kellene keresned, talpmasszírozással meg egyéb módszerekkel nagyon szép eredményeket szoktak elérni! És hidd el, hogy sok minden fejben dől el. Nézd meg a Titok c. filmet, tényleg működik. És sok helyen olvastam, a tv-ben is volt róla szó, hogy rosszindulatú daganatos betegek gyógyultak meg agykontrollal, minden nap elképzelték és tudatosították magukban, hogy szorgos kis manók fehérre festik a rákos sejtjeiket, és csinálta a szervezetük azt, amit az agyuknak mondtak!! Persze mindegy, hogy mit képzel el az ember, a lényeg, hogy hidd erősen! Tudom, hogy nagyon elrugaszkodottnak tűnik ez az egész, de megéri megpróbálni.

Az én történetem: elmentem a dokihoz, kértem hogy tájékoztasson a fogamzásgátló következményeiről, erre felírta a Diane 35-öt, ami miatt endokrinológushoz kellett mennem: ő közölte velem, hogy ennek a gyógyszernek csak a mellékhatása a fogamzásgátlás, egészséges embernek fel sem írják, csak az olyan nőknek, akiknek vastag szőrzetük van, mély fekvésű a hangjuk és férfihormon-túltengésük van. Nekem 20 évesen úgy csüng a mellem ettől a méregtől mintha már 2 gyereket megszoptattam volna, ráadásul aki meglát röhög, mert 3 cm hosszú lett a szőr a karomon.

Most én is masszírozom magamnak a talpamat, a petefészek, mell, mellékvese helyét, bízom nagyon a sikerben.

De azt megtanultam egy életre, hogy SEMMILYEN gyógyszerrel nem avatkozunk be a szervezetünk működésébe.

2012. jún. 19. 14:01
 6/17 anonim ***** válasza:

agykontrollon, talpmasszőrön, akupresszúrán és akupunktúrán, csodacseppeken és homeopátián is túl vagyok, elhiheted, hogy az elmúlt években minden lehetőséget megragadtunk, mindent kipróbáltunk. Szerencsére már egy ideje megtaláltam azt az orvost, akinek a kezelése alatt a vérképem rendeződni kezdett, de ez egy hosszú folyamat, tökéletes csak a gyógyszerek mellett lesz. Nem is gond ez, már megszoktam, elfogadtam. Szerencsére született két egészséges, gyönyörű gyermekünk is, ami minden doki szerint nagy csoda, elvileg gyerekem sem lehetett volna ilyen értékekkel. Ők nem örökölték a betegséget, a hajlamot sem, ennek elmondhatatlanul örülök.

Azt én is megtanultam egy életre, hogy lehet másképp is védekezni, nem szabad beleavatkozni a természet törvényeibe. A gyerekeim majd eldöntik a történetem elmesélése után, hogy ők milyen módszert választanak, de nem fogom kitagadni őket, ha gyógyszert akarnak szedni, látják majd a másik oldalt is, de a döntés az övék lesz természetesen.

A doki egyébként egy tini ambulancián dolgozott az egyik budapesti kórházban, pont azért őt választottuk, mert akkor voltam először nőgyógyásznál, azt gondoltam egy tv riport után, amiben ő nyilatkozott, hogy megbízható, lelkiismeretes orvos, aki pont ennek a korosztálynak a jó ismerője, nyilván jól végzi a dolgát is. Tévedtem. Azóta tudom, hogy nőgyógyászból, fogorvosból és gyerekorvosból a lehető legjobbat kell választani, mert ezek nagyon fontosak.

2012. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

89%-os: Megkérdezhetem milyen betegséged van? És miből gondolod, hogy egy sima vérvételből kiderült volna?


Csak azért kérdem, mert sokan azt hiszik, hogy a vérvétel alapján a doki meg tudj mondani, hogy kinek milyen tabletta kell. Pedig ez nagy butaság. Sima vérvétellel máj- és vesefunkciót néznek, ugyanis ha vkinek nem jól működik a mája vagy a veséje, akkor nem szedhet egyáltalán semmilyen tablettát. De ha vkinek a sima vérvétele jó, akkor max a jóisten tudja milyen baja lesz a tablettától.


Egyébként én sem vagyok tablettapárti.

A mellékhatások benne vannak a tájékoztatóban, azok közül az összes előjöhet. Sokan azt hiszik, hogy ritka a mellékhatás, de a környezetemben jóval több olyan jó van, akinek baja lett tőle, mint akinek nem. A migrén, libidócsökkenés, hízás, folyamatos fertőzések pl. kifejezetten gyakoriak.

De egyik bnőmnek pl. melldaganata lett (jóindulatú), meg kellett műteni.


Aztán ott van az, sokkal nagyobb az esély mellette trombózisra, főleg akkor, ha vki dohányzik is mellette, meg ha vmilyen trombózisra hajlamosító mutációja van. Sokan azt hiszik, hogy ez is ritka, közben meg a lakosság 15%-a hordoz Leiden mutációt.

Ismerősöm majdnem meghalt tüdőembóliában a tabletta miatt.

Régen 50 év alatt nem lehetett trombózist látni, most meg szép számmal fekszenek 20 évesek a kórházban miatta...


Aztán ott van az, hogy nem indul újra a peteérés. Mert ugye úgy működik, hogy totál leállítja az ember petefészkét. Aztán vagy sikerül a szervezetnek helyrerázódni, vagy nem. Soha nem értem miért mondja azt sok orvos, hogy nem okozhat meddőséget, ha közben a meddőségi klinikák tele vannak olyan nőkkel, akiknek nem indult újra a ciklusa.

Az is érdekes, hogy sokan manapság rengetegen szenvednek PCOS-ben. Nem mondhatom, hogy köze van a tablettához, de van egy olyan gyanúm. Nem egy nő van, akinek tabi előtt tökéletes ciklusa volt, aztán tabi után PCOS lett.

Biztosan kell hozzá vmi hajlam, de lehet, hogy ha nem szed tabit, sose jön elő a betegsége.


Aztán ott van az is, hogy a tabletták elterjedése miatt bizony szabadabb lett a nemi élet is. Minek a koton, ha úgy is van tabletta?

Aztán kezelgetheti az ember a szemölcseit, mert a HPV elég durván terjed.


Sosem szedtem tablettát (így elnézést, hogy írtam, hisz gondolom nem hozzám szólt a kérdés), de anno nagyon szerettem volna.

Viszont a ciklusom szarakodik rendesen, és a doki azt mondta, hogy nem ajánlja, mert később lehet ilyen se lesz, meg helyre se lehet hozni.

Ahogy szétnézek a környezetemben, így utólag baromira örülök, hogy nem kezdtem el.

Ha egyszer helyrejönne a ciklusom, nincs az a pénz, amiért hajlandó lennék kikapcsolni egy tablettával.

2012. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Neked is köszönöm szépen a válaszodat, teljesen igazad van, egyetértek veled. És tisztelet az orvosodnak, hogy nem az anyagi érdek hajtja, hanem a páciense egészségének a védelme. Megkérdezhetem, hogy melyik városban van ez az orvos?

A barátommal is beszélgettünk már sokat erről a fogamzásgátló-témáról, ő is teljesen meg volt döbbenve, hogy ha ilyen hatást okoz, akkor miért szedik nők milliói világszerte...és egyáltalán hogy engedhetik meg. Hihetetlen, hogy a pénz mire képes.

2012. jún. 19. 17:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Pesti volt a doki. Igazából nekem PCOS-em van. Nagyon sok dokinál jártam, senki nem tudott vele mit kezdeni, mindenki tablettát akart adni.

A nőgyógyászom nem, ő csinált egy rakás vizsgálatot, szedtem gyógynövényes cuccokat, stb. Végül azt mondta, hogy sajnos nem tud mit kezdeni vele tényleg, muszáj tablettát szednem, mert különben a cisztáktól tönkremegy a petefészkem.

Aztán Szegeden találtam egy endokrinológust, ő lett az utolsó reményem, mert nem akartam tabit.

És csodák csodájára, mikor mentem, előtte épp volt egy peteérésem. Akkor ő új vizsgálatot csinált, megint volt egy peteérésem. Azt mondta, hogy akkor várjunk, hátha rendeződik. Szóval most reménykedek:) De lehet a végén muszáj lesz szednem. Remélem nem kerül rá sor...


Egyébként hozzá kell tenni, hogy a tablettáknak sok előnye is van. Azért ióta elterjed, drasztikusan lecsökkent az abortuszok száma, pedig még most is rengeteg van. És azért nem mindegy, hogy évente hány gyereket ölnek meg...

Én nem ajánlom a tablettát akkor, ha vki hajlandó máshogy védekezni. De megmondom őszintén, ha képtelen arra, hogy mást használjon (mert ugye jön a vinnyogás, hogy a gumi szar...), akkor inkább szedje a tablettát, minthogy évente járjon kapartatni.


Meg azért a tablettáknak van előnye is a hátrányok mellett. Sok olyan nő is van, aki szedi 10 évig, aztán az égvilágon semmi baja nem lesz tőle, rögtön teherbe esik és kész. Sok betegség esetén is hasznos (pl. PCOS, endometriosis stb.).

Azoknak is használhat, akik levélszámra tömik magukba a fájdalomcsillapítót menzeszkor, mert annyira szenvednek.


Csak az a baj, hogy az ember előre nem tudhatja, hogy melyik csoportba tartozik. Az orvosok meg nem mondják el a hátrányokat.

Nézz szét a neten, szinte minden női oldalon a tabit ajánlják, és úgy írnak a mellékhatásaikról, mintha vmi eszeveszett ritka dolog lenne.


Na meg persze ha már van tabletta, akkor a férfiak bizony nem akarnak gumit. Sokan azért szedik, mert nem bírják a asit rábeszélni, hogy vegyen fel óvszert, és nem akarnak teherbe esni.


Meg azért valljuk be, kényelmes lehet. Én is azért akartam szedni anno. Nem kell szenvedni a gumival, biztonságos, akármikor lehet szexelni, végig lehet nyomni az aktust.

Őszintén megmondom, engem pl. nagyon zavar, hogy még sosem éreztem milyen az, ha a párom belém élvez...


Szóval azért van annak oka, hogy ennyire elterjedt.

Csak aztán utólag derül ki, hogy esetleg még sem volt annyira jó döntés.

2012. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van oka...pénz beszél, tudod...

Mutatok valamit:

[link]


Szerintem ezek után nincs miről beszélni. Ennyi erővel a vesénk működését leállító gyógyszert is beszedhetnénk, igaz hogy haza vágjuk a szervezetünket, de hát a gyógyszer működteti mesterségesen a vesét...

Nem ellened szól ez, amit írok, pusztán a düh szól belőlem, főleg azon orvosok iránt, akik a pénzért tönkreteszik a pácienseiket.

2012. jún. 19. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!