Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megmértem a vérnyomásom és...

Megmértem a vérnyomásom és majdnem 160 volt, fáj a fejem is! Mit tudok tenni, hogy lejebb menjen? 27/n

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 20:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valószínűleg nem jól állították be a gyógyszerezésed, valamit mellé, vagy valamilyen másik gyógyszert ki kellene próbálnod.


Mindenképp menj vissza az orvosodhoz, és mondd el neki hogy így is magas volt a vérnyomásod.


Talán lisopress vagy linipril tabeltták segíthetnének. (egyik sem okoz hosszú távú szedés során sem károsodást.)

2012. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak meg kell kicsit emelni a béta blokkoló adagodat. És igen, elsődlegesen magas vérnyomásra szokták felírni - de lehet, hogy te épp magas pulzusszámra szeded.
2012. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Még az előbbi 11. hsz-ban elfelejtettem leírni, hogy ha ideges vagy, idegeskedsz, stresszeled magad, akkor pszichológus / pszichiáter / neurológus javasolhat neked pl. gyengébb nyugtatót ami csökkenti az idegességet, stresszt.


Ha nem voltál ideges és nem stresszelted magad, akkor a gyógyszerrel van gond.

2012. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A gyógyszert már régebbóta szedem,és ritmuszavarra írták fel tavaly még,eddig semmi bajom nem volt.Vérnyomásom mindig 140 alatt volt!!teljesen kétségbevagyok esve!!!nem stresszeltem magam,borsót fejtettünk,mosogattam...ugye nem lesz semmi bajom??
2012. jún. 20. 21:34
 15/22 anonim ***** válasza:
8-as voltam, magas volt a vérnyomásom, miért nagy a vérnyomás? stressz, a szervezet valamire készül, futás nekem bevált levezettem a felesleges stresszt
2012. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Simán csak melegfront van.
2012. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg! Ne legyél kétségbe esve, mint írtam, ne stresszeld magad.


Egy másik hozzászóló is írta hogy lehet meg kell emelni a béta-blokkoló adagját. Ha nem vélik be akkor a lisopress lehet jó, mert az normalizálja a szívritmust és vérnyomást is.

2012. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Csalántea: magas vérnyomásra


Megkönnyíti a légzést, megelőzi a légzési nehézségeket vagy sípoló légzést. Levelét főleg vízhajtó hatása miatt alkalmazzák, forrázata csökkenti a magas vérnyomást, és gyógyítja a hólyaggyulladást. Az ásványi anyagokban gazdag levelekből nagyszerű erősítő és vértisztító ital készíthető, energetizáló, frissítő hatású.

2012. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, 160 még nem halálos, ha párszor előfordul.A betaloc csökkenti a vérnyomást is, de inkább hosszú távon.Attól nem lehet bajod.Bétablokkoló.Én is bétablokkolót szedek, csak enyémet concor-nak hívják, egy idő után szépen lejjebb vitte a vérnyomásom, bár néha még megugrik.Ne ijedezz, ennek egész egyszerű okai is lehetnek, pl, időjárási front,fáradtság, hormonális ingadozás,sőt, akár a teliholdnál is megugorhat a vérnyomás, de lehet hogy csak különféle környezeti tényezők most összejátszottak nálad.Lehet az is, hogy keveset ittál.Koffeinos italokból nem ittál sokat?Azoktól inkább tartózkodj.
2012. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azért 160as vérnyomásra csalántea, úgy hogy még blokkolót is szed, az szép...
2012. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!