Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrvérzés 31 hetesen mitől...

Orrvérzés 31 hetesen mitől lehet? A vérnyomásom átlagos volt rögtön megmértem. Sose vérzett az orrom és nagyon ijesztő ez már a 4. alkalom volt.

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam hogy terhesség alatt teljesen normális ha az embernek vérzik az orra.A megnövekedett vérbőség okozza mint az ínyvérzést is,de ha nagyon félsz csörögj oda a dokidnak ő biztos elmondja hogy mitől lehet.

22hkm

2010. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szíved egyre növeli a pumpált vér mennyiségét, hogy kisbabád elengendő oxigénhez jusson. Ezért kissé meg is nagyobbodik, de így mintegy 20%-kal több vért képes továbbítani, mint terhességed előtt. És ez még tovább fog fokozódni, míg a szülés idejére már 30-50%-kal nagyobb lesz a pumpált mennyiség. Az ezzel együtt megnövekedett vérnyomás hat az ösztrogén hormon szintjére, ami nemcsak orrduguláshoz, de orrvérzéshez is vezethet olykor.


Nekem is sokat vérzett az orrom első terhességem alatt.

Ha rendben van a vérnyomásod, akkor nem baj.

2010. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Első terhességemmel szinte az első perctől kezdve vérzett az orrom, én is megijedtem, de normális. Ne aggódj!

2010. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az orrcsepptől szokott egy kicsit vérezni. De csak akkor, ha "felnyúlok", és megtörlöm.
2010. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!