Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a fájdalomküszöböm vagy...

Magas a fájdalomküszöböm vagy valami bajom van?

Figyelt kérdés

Jó pár beavatkozáson és két szülésen is túl vagyok már, szerencsére vagy nem (nem tudom), és egyiknél sem éreztem kibírhatatlan fájdalmat, inkább kellemetlennek éreztem.

Régebben (pár éve) csiklandós voltam, most szinte nem is ingerel az olyasfajta érintés.

Azért merült fel bennem a kérdés, mert most volt összehasonlítási alapom is. Élményfürdőben jacuzziban egyedül én bírtam ki, hogy a lábamat a befúvókához tettem, a többiek meg csodálkoztak, hogy bírom ki.

Engem ez aggaszt.

Nagymamám az utolsó heteiben iszonyú sebekkel feküdt és szegénykém semmit nem érzett belőle, az orvos szerint nem működött neki az az ingerterület az agyban...

Örököltem, vagy valami bajom van?


2009. júl. 7. 14:38
 1/2 anonim válasza:
Nem hinném, hogy ekkora lehet a probléma, de ha volt már ilyen a családban akkor inkább kérdezz meg egy orvost. például aki a nagymamádat is kezelte...
2009. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Dr. House meghozta a hatását. :P

Nincs semmi bajod, magas a fájdalom kszöböd, talán örökölted is, de így alakult. A magas fájdalom küszöbb nem egyenlő az érzéketlenséggel. Szurkálj tűket a kezedbe, vágd be a körmöd, és ha nem fáj, nem is érzed, olyan, mintha zsibbadna, akkor van baj.

Az érzéketlenség önmagában nem tünet, max öröklött kód és egy kis elővigyázatossággal eegyütt lehet élni vele.

2009. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!