Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nekem megkeseríti az életem a...

Nekem megkeseríti az életem a szívritmuszavarom. Milyen gyakran normális ez?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert nekem vannak napjaim,mikor csak 1-2 alkalommal van ritmuszavarom(a jobb napjaimban),de általában egész nap érzem,amitől már teljesen "kivagyok",mert állandóan rossz a közérzetem.(gyógyszer nem használ,az orvosokat,nem túlzottan érdeklem,mert még fiatal vagyok)
2008. máj. 1. 08:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a ritmuszavarom 18 évesen kezdődött. (lány vok)Csináltak 24 órás ekg-t, még 72 órásat is. A szívfrekvenciám 160/min volt általában. Előszőr betaloc-ot írt fel az orvos, amitől csökkenie kellett volna a magas pulzusomnak, de csak rosszabb lett. Kiderült, hogy a ritmuszavart örököltem, vagyis vmi plussz ideg volt a szívemben, amit eltávolítottak katéterezés során. Nekem azóta jobb lett, bár még mindig néha érzem,h most nem úgy kellett volna ütnie. De ezzel tényleg nem csinálnak semmit az orvosok, nekem azt mondták, hogy ha ilyet csinál a szívem,az nem baj. Sok nő szenved ettől, úgy mond, ez "természetes". Nekem egyébként előfordul,hogy mindennap van. És nem csak megerőltetéstől, fizikai munkától, hanem spontán is lehetséges. Az is befolyásolhatja a szív működését, ha egyszerre sokat eszel, vagy ha épp nem igazán eszel, tehát a táplálkozás. Lelki problémák is, fizikai aktivitás.Ha ezeket szem előtt tartod, talán enyhülnek a tünetek.
2008. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!