Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrös vagyok és ez megkeserít...

Szőrös vagyok és ez megkeseríti az életem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez nekem nagyon kínos dolog,de mivel ez egy anonim oldal,így bátran lemerem írni a problémám.Sokkal szőrösebb vagyok mint egy átlagos nő.Jóformán az egész testem szőrteleníthetném,mondjuk a combom ugyanolyan szőrös mint a lábszáram.A hasam,a melleim,a karom is.A derekam és a hátam is szőrös,a derekam epilálom,a hátamat persze nem,az nem olyan szinten szőrös mint a lábam,de azért a pihéknél erősebb.Nagyon sok mindenemet szőrtelenítem,régen borotváltam,ezért mostanra már erős,fekete,drótkefe szerű szőröm van,hiába tértem át az epilálásra,konkrétan a lábamon olyan erős,hogy ha epilálom is,fekete marad:DMár nagyon belefáradtam ebbe.Bármit megadnék hogy én is olyan szőrös legyek mint az átlag nők.Már 9-10 éves koromban szőrös volt a puncim,aztán 11 évesen leborotváltam az akkor még pihés lábam,combom,hasam,és hát így kezdődött ez.


Van valakinek hasonló problémája?Orvosok mit tudnak velem kezdeni?Nekem rettentő kínos ez a téma,ezért se mentem még eddig orvoshoz vele.

17/L


2011. máj. 5. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, hogy az orvosok mit mondanak erre, azt nem tudom... Talán azt, hogy próbáld ki a lézeres szőreltávolítást, az viszont nagyon drága (100-200.000 Ft is akár)

A mellbimbóimnál nekem is van pár szál sötét szőrszál, de az csipesszel ki szoktam szedni úgy havonta egyszer és nincs vele gond. Ahol nagyon erősek a szálaig a tested más pontjain, pár alkalommal érdemes lenne legyantáztatnod, intim felületen is. Ez puhítja és ritkítja a szálakat. Pár alkalom után visszatérhetsz az epilátorra, hosszú távon szerintem ez a legjobb.


Most először lehet butaságnak és hülyeségnek tűnik, de azért gondoltam megosztom veled is:D

Olvasd el ennél a kérdésnél az első hozzászólást, én azóta így epilálok mióta olvastam, és én is úgy vettem észre, hogy egyre kevesebb nő vissza, szerintem veszíteni nem veszíthetsz vele:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

Ha érdekel ez a fajta epilálás, itt nyomon követheted a holdállásokat:

[link]

Egyszerű, csak akkor szabad epilálni amikor épp fogyó hold van, ezek a kékkel jelölt napok.

Veszíteni tényleg nem veszíthetsz, hosszú távon (akár egy életre is) megszabadulhatsz a szőrszálaktól. Neked, mivel erősebb a szőrzeted, lehet tovább tart majd, de ha a végeredmény az lesz, hogy nincs szőr, nem hülyeség, ugye? :)

Keress rá googleben, máshol írják, hogy jó ez a fajta szőrtelenítés:)

Remélem segítettem:)

2011. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi az íráshibákért, gyorsan gépeltem:) Még azt elfejetettem odaírni, hogy a lényeg az, hogy ne használj többé borotvát semmilyen körülmény között, mert az erősíti a szőrzetet.

Első voltam

2011. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig bizony orvoshoz kell menned ,hogy kizárják a hormonzavart,pajzsmirigybetegségeket, és ha ezek vannak kapsz gyógyszert, ha nincs az nagyon jó de a problémád már kicsit nehezebb. Nekem sem találtak eltérést pedig jó nagy túlsúlyom is van!!! kb.40kg Elmentem kozmetikushoz igaz én csak az államról szőrteleníttettem ,mert kicsit sokba kerül a FÉNYTERÁPIA , DE!!! 3 éve nem nőtt vissza és csinálják a testen bárhol de türelem és kitartás kell hozzá és megállni,hogy ne borotváld!!!! Lehet,hogy télen kellene elkezdened,mert tavaszra elgyengül a szőr elvékonyodik és kihullik:):):):):) ORVOS+ KOZMETIKUS!!! :) sOK SIKERT én 14 éves koromtól "küzdöttem" most 40 vagyok , 3 gyerekkel, ne várj ilyen sokat, siprc nyári munkára keresd meg az árát:):):):)ne add fel!
2011. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj.
2011. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Arról a fogyó holdas dologról én is hallottam már,lehet hogy nem hülyeség,de hát nyáron ki várja meg amíg fogyó hold lesz?Addig nekem 5 centis szőr nő a lábamon,enyhe túlzással:))

Egyébként nem vagyok túlsúlyos,normál alkatú vagyok,semmi más bajom nincs,csak ez,meg az arcom kicsit pattanásos,de az természetes ebben a korban.

2011. máj. 5. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
írtam privátot.
2011. aug. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!