Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az baj, ha minden nap 4-5...

Az baj, ha minden nap 4-5 liter vizet iszok? Talán túl sok? Esetleg kevesebbet kéne?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha kivánod a 4-5 litert akkor szerintem nem gond. Azt mondják az nem jó amikor az ember magába eröszakolja mert muszáj.
2012. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ilyen melegben akár 2,5-3 litert is igényelhet a szervezet, de nem szabad túlzásba vinni, az akár életveszélyes is lehet! (A túl sok víztől a vér felhígul és csökken benne a nátriumkoncentráció, ami hasmenés, hányást, komolyabb esetekben rohamokat, de akár agykárosodást, halált is okozhat.. ennek a neve vízmérgezés, keress rá.)
2012. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de szerintem az 5 liter már sok! Érdemes lenne megkérdezni erről egy orvost.


Átlagosan napi 2,5-3 lizet vizet kellene elfogyasztani. Szerintem próbáld meg csökkenteni egy kicsit, nehogy baj legyen.

2012. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!:)
2012. júl. 10. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!